HDP'den son dakika açıklaması: TBMM çalışmalarını durduruyoruz

Oğuzhan Hacıoğlu
179 kere okundu

Türkiye

HDP'den son dakika açıklaması: TBMM çalışmalarını durduruyoruz - Türkiye Haberleri

HDP'li Hüda Kaya'nın yaklaşık 2 gün önce HDP'nin meclisten çekileceğini iddialarını yalanlamıştı. Bugün öğlen saatlerinde HDP'den yapılan son dakika açıklamasında HDP'nin TBMM içerisindeki çalışmalarını durdurma kararı aldıkları ifade edildi.

Geçtiğimiz günlerde HDP'ye yönelik yapılan terör operasyonlarında 11 mileltvekilinin gözaltına alınmasının ardından HDP'nin meclsiten çekileceği ifade edilmişti. HDP'li Hüda Kaya yaptığı açıklamada böyle bir durumun söz konusu olmadığını ifade etmiş ve TMBB içerisinde yer alamya devam edeceklerini belirtmişti. 6 Kasım'da öğlen saatlerinde partiden yapılan son dakika açıklamasında HDP'nin TBMM içerisindeki çalışmalarını durdurma kararları aldıkları ifade edildi.

HDP'nin TBMM çalışmalarını durdurma kararı Diyarbakır'da açıklandı

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ ile 7 milletvekilinin tutuklanmasından sonra Diyarbakır'da toplanan HDP Meclis Grubu ve MYK aldığı kararları açıkladı. Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, "Yasama organındaki çalışmalarımızı durdurmaya karar verdik" dedi.

HDP'nin Meclis Genel Kurulu ve komisyonlardaki çalışmalara katılımın nasıl olacağı ile ilgili kararların da alındığı iki toplantının kararları bugün saat 11.00'de Diyarbakır'da açıklandı.

HDP'li vekiller Meclis Genel Kuruluna ve komisyon toplantılarına katılmayacak.

Etiketler: hdptbmm

Türkiye Haberleri

Yorum