Hıncal Uluç: Galatasaray Özbekler'den kurtulmalı

Metehan Nazlı
180 kere okundu

Galatasaray

Hıncal Uluç: Galatasaray Özbekler'den kurtulmalı | Futbol - Galatasaray Haberleri

Sabah gazetesi yazarı usta gazetesi Hıncal Uluç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in başarısız bir yönetime sahip olduğunu ve Galatasaray'ın Dursun Özbek'ten kurtulması gerektiğini söyledi.

Duayen gazeteci Hıncal Uluç, derbi sonrası Galatasaray'ı değerlendirdi ve Sarı Kırmızılı ekibin yöneticilerinin beceriksiz olduğunu vurguladı. Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde Sarı Kırmızılı takımın galip gelme adına hiçbir şey yapmadığını dile getiren Uluç, Galatasaray'ın o maçta çok korkak bir maç oynadığını belirtti.

'Dursun Özbek yönetimi Galatasaray'ın başına gelmezdi'

1955 yılından beri Futbolu takip ettiğini vurgulayan Uluç, "O zaman İstanbul Ligi vardı. Derbileri diyelim.
1957'den itibaren de gazeteci olarak izledim. Bütün bunların içinde bu kadar kötü, bu kadar kalitesiz, futboldan uzak derbi gördüğümü hatırlamıyorum.
Gene 1955'ten bu yana derbiler dahil, Avrupa ligleri dahil, Dünya devleri ile yaptıkları maçlar dahil Galatasaray'ın ilk defa pozisyona girmeden maç bitirdiğini gördüm.Beraberliğe razısındır, anlarım ama Galatasaray 1-0 yenik durumda girdi ilk devreye.
İkinci yarı gol atması lazımdı. O andan itibaren dahi Galatasaray'ın gol atma düşüncesi, teşebbüsü yok. Fenerbahçe de kötü oynadı tamam ama Galatasaray ile aralarında "Himalayalar" farkı vardı. Fenerbahçe sahaya kazanmak için çıktığını gösterdi. Üç pası doğru yapabilselerdi belki maç 10 olurdu. Galatasaray'ın da belki hayrına olurdu o 10!. Dursun Özbek ve yönetimi tümüyle gider bir dahada böyle bir yönetim ya da benzeri, Galatasaray'ın başına gelmezdi." dedi.

'Galatasaray taktik olarak bitmiş'

Galatasaray Kongre Üyeleri'nin önlerine konulan herşeye imza attığını ve korkak olduğunu dile getiren usta gazeteci, Hani o tokat var ya "Ayıltan tokat..." belki öyle oynasaydı Fenerbahçe herşey farklı olurdu.
6-0 kaybettikleri maçta 8 pozisyonu vardı... Galatasaray 6-0 yenildikleri maçı 6-0 kazanabilirdi. Bu maçta halamın sakalları da olsa eniştem olacak hali yoktu. Niyet olacak.Galatasaray'ın kazanma niyeti hiç olmadı! Biz göremedik!Galatasaray kötü oynadı bile diyemiyorum.
Çünkü o cümlenin içinde "oynadı" diye olumlu bir kelime var.Galatasaray oynamadı. Galatasaray kenarda olan adamlar tarafından oynatılmadı. Takım, taktik olarak da bitmiş." ifadelerini kullandı.

'Kim düşürdü Galatasaray'ı bu hale?'

Dursun Özbek yönetiminden memnun olanların olduğunu, bu yönetimin görevde kalması için futbolcuların suçlanması lazım olduğunu söyleyen duayen spor adamı, "Bir de Galatasaraylı yazarlar var onlar da G.Saray TV'den bir kapı kapar mıyız diye tamamen futbolcuları suçluyorlar.
Benim için önemli olan şey; insanlar menfaatlerinin gerektirdiğini değil doğruları yazmalılar.
Galatasaray bu kadar kötü yönetildiği bir Fenerbahçe maçına daha çıkmadı. Ama bu maç sürpriz mi? Trabzon maçında belli değil miydi? Başakşehir maçında belli değil miydi? Florya'daki hayalet kendini ortaya atıp bu Dursun Özbek ve yönetimin kalkanı olan Alp Yalman'a "Bu Riekerink'i kov" diye yazmamın nedeni buydu. Artık Riekerink'in gitmesi birşeyi değiştirmiyor. Bu Özbek Kardeşler'den kurtarılması gerekiyor Galatasaray'ın.. İki gün içinde Fenerbahçe ile 2 maç yaptı. Türkiye'ye voleybolu getiren Galatasaray, Fenerbahçe'ye 3-0 yenildi.
Uzağa tükürme yarışı yapılsa Fenerbahçeliler daha uzağa tükürecek. Galatasaray'ın bu kadar sefilleri oynadığı bir dönem daha yok. Kimsenin çıtı çıkmıyor. Efendim Riva ile Florya'yı satıp Galatasaray'ı kurtaracaklarmış! Vay anasını! Kim düşürdü Galatasaray'ı bu hale? Hani 14 senenin hesabını soracaktın. Sordurmuş ama açıklayamıyor. Çünkü kendisi de var." yorumunda bulundu.

'Galatasaray spor kulübü çökmüş'

Alp Yalman döneminden sonra en temiz yönetimin Adnan Polat yönetiminin olduğunu dile getiren Uluç, "Onun dışında en büyük rezalet Ünal Aysal döneminde. Kendisinin yönetimde olduğu 6 aylık Yarsuvat döneminde de yolsuzluklar var. Bunların hiçbirini açıklamıyor.
Çünkü işine gelmediği için. Onu oraya getirenler açıklattırmıyor. Nerede ada? Riva'yı satıyorsun, Florya'yı satıyorsun! Ada nerede? Hani Ada'yı geri alıyordun? Adı ağzından çıkmıyor. Hani 14 yılın hesabını soracaktın? Ağzına dahi almıyor bunları. Ada lafı ağzından çıkmıyor. 14 yılın hesabını sormak bir yana bunu telafuz eden yanındakileri de yönetimden uzaklaştırdı. Galatasaray spor kulübü çökmüş, ahlak olarak çökmüş Riva'yı satacak diye bir adam başta tutuluyor. Böyle birşey dünyanın neresinde var? (Serkan Korkmaz: Ahlak derken?) İşte bu. 14 yılda olup bitenler dedikodu olarak milyonlarca insana ulaşırken"14 yılın hesabını saracağım, adayı geri alacağım" diyerek gelen Özbek bunları ağzına almıyorsa bir ahlak sorunu olduğu ortaya çıkar." diye konuştu.

'Galatasaray Kongre Üyeliği'nden istifa ettiğim için kendimle gurur duyuyorum'

Yurt dışından bağımsız bir denetim getirileceği konusunun Dursun Özbek tarafından ortaya atıldığını söyleyerek, "Nerede bu denetimciler? Duyan var mı? Demek ki işin içinde birşey var. Birileri tabanca mı dayadılar, şantaj mı yaptılar bu adama bu lafını yedirdiler! (Serkan Korkmaz: Galatasaray Genel Kurulu da borçlanma yetkisini vererek arkasında olduğunu gösteriyor ama!) İşte bu nedenle de ben kongre üyeliğinden istifa ettim. Galatasaray Kongre Üyeliği'nden istifa ettiğim için kendimle gurur duyuyorum. Çünkü devamında daha kötü kararlar alacaktı. Liste ellerine veriliyor "buna oy vereceksin" deniyor, veriyorlar. Tıpkı Futbol Kongresi'nin Yıldırım Demirören'i seçtiğini zannettiği gibi." diyerek sözlerini tamamladı.


Galatasaray Haberleri

Yorum