Hıncal Uluç Yasin Öztekin olayını yorumladı

Metehan Nazlı
169 kere okundu

Galatasaray

Hıncal Uluç Yasin Öztekin olayını yorumladı | Futbol - Galatasaray Haberleri

Usta gazeteci Hıncal Uluç, Galatasaray'ın gündemini meşgul eden Yasin Öztekin olayını yorumladı. Yasin konusunda olumsuz düşüncelere katılmadığını belirten Uluç, Yasin'i yok etmeye çalıştıklarını söyledi.

Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Yasin Galatasaray'ın umudu olduğunu belitti ve Yasin'i Galatasaray'ın tekrar kazanmasını söyledi.

'İdareci demek hataları düzelten kişi demektir'

Yasin konusunda olumsuz düşüncede olmadığını belirten Uluç, "Çünkü Galatasaray başkanından başlayarak son adamına kadar Yasin'i yok etmeye çalışıyorlar.Aslında kasıtlı da yapmıyorlar ama yöneticiliği bilmiyorlar.
Genç adam kendi kendini yönetebilse bu kadar yöneticiye ne gerek var. Öfke en önemli insan karekterlerinden biri. Ben şu yaşımda öfkelendiğim zaman neler yaptığımı biliyorum.10 dakika sonra utanacağımı bile bile.
Dünyada büyük kulüplerde futbolcuların manevi ağabeyi olarak bulunan "mentör" diye bir adam var? Bizde niye yok? Bizde antrenör beyefendi var teknik direktör her şeyi bilir.Galatasaraylı yöneticiler diyorlar ki "bu kaçıncı hatası!" Peki düzeltmek için ne yaptınız?" İdareci demek hataları düzelten kişi demektir.
Önemli olan bir futbolcuyu kazanmak, kaybetmek değil. Süresiz kadro dışı bırakırsın bütün Fenerbahçeliler ve Başakşehirliler göbek atar." dedi.

'Kötü futbol oynayan Galatasaray'ın umudu Yasin'dir'

Galatasaraylı idarecilerin Yasin'i hiç dinlemediklerini ve öyle ceza verdiklerini aktaran Uluç,"Hele geçen hafta tarihinin en kötü futbolundan birini oynayan Galatasaray'ın umutlarından birisiydi Yasin!Arda'yı ıslıklayarak bu takımdan kaçırarak o günden bu güne neler yapabildiklerini biliyoruz.
Bunlar sosyal medyada linç ettiler, Levent Nazifoğlu diye futboldan, idarecilikten anlamayan biri de o sosyal medyaya iyi görünmek için yönetim kurulu kararı olmadan "Kadro dışı bırakıldı" dedi. Ertesi gün de o yönetim kurulu o kararı onayladı." ifadelerinde bulundu.

'Yasin'in kötü oynamasının iki nedeni var'

Yasin'in oyundan çıkarılma korkusuyla kendini oyuna veremediği için iyi oynamadığını dile getiren Uluç, "Yasin en iyi oynadığı maçlarda oyundan alına alına bir hal oldu.
Maçtan önceki açıklamasında "Oyuna giriyorum ne zaman alınacağım diye kenara bakmaktan oynayamıyorum" diyor. Gözü kenarda olan adam iki türlü kötü oynar.
1- Korkudan...
Aman hata yapmayım, hata yaparsam şimdi beni oyundan alırlar!
Bu oyunu bozar.
2- Ben şu naklen yayında kendimi bütün Türkiye'ye göstereyim düşüncesiyle oynar. Bu da onu bireyselliğe iter.
İşte Yasin'in bazı maçlarda kötü oynamasının, eleştirilmesinin baş sebebi bu düşünce." yorumunda bulundu.


Galatasaray Haberleri

Yorum