Hrant Dink davasında yeni gelişme

Oğuzhan Hacıoğlu
114 kere okundu

Türkiye

Hrant Dink davasında yeni gelişme - Türkiye Haberleri

Agos Gazetesi'nin silahlı saldırıda öldürülen genel yayın yönetmeni Hrant Dink'in davası ile iligli son dakika gelişmesi yaşandı. Celalettin Cerrah ile ilgili ortaya atılan iddialara Celalettin Cerrah'tan açıklama geldi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davanın tutuklu sanıklarından dönemin İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ile ilgili olarak şok bir iddiada bulundu.

Cinayetten sonra kendisini arayan Cerrah'ın, Trabzon emniyetinden İstanbul'a 17 Şubat 2006'da gönderilen "ses getirecek eylem" konulu yazının imhasını istediğini öne sürdü.

Bunun üzerine söz alan Cerrah, "45 yıllık devlet memuruyum. Benim böyle bir şey yapmam mümkün değildir. Mantık dışıdır. 2 senedir tutuklu psikolojisi bozulmuş olabilir. Kendisini şikayet edeceğim suç duyurusunda bulunacağım" dedi.

Eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, eski istanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'ın "ses getirecek eylem" konulu yazının imhasını istediğini öne sürdü.

Etiketler: hrant dink

Türkiye Haberleri

Yorum