HTC M8 Android 7 Nougat güncellemesi almayacak

Serhat Ramay
208 kere okundu

Teknoloji

HTC M8 Android 7 Nougat güncellemesi almayacak - Teknoloji Haberleri

Tayvanlı teknoloji devi HTC, TechRadar'a yaptığı açıklamada One M8'in Android 7 Nougat güncellemesini almayacağını onayladı.

Bir süredir ortalıkta dolaşan dedikodular sonunda doğru çıktı. HTC,TechRadar'a yaptığı açıklamada One M8'in Android 7 Nougatgüncellemesini almayacağını açıkladı.

Bir HTC yetkilisinin tarafından verilen bilgiye göre, "HTC One M8 güncelleme penceresinin dışında kalıyor, dolayısıyla Nougat güncellemesini alması planlanmıyor." Açıklamada ayrıca cihazın gerekli ve kritik güvenlik onarımlarını almaya devam edeceği ve aynı zamanda cihazdaki bazı HTC uygulamalarının da doğrudan Google Play üzerinden güncelleneceği belirtiliyor.

Hangi telefonlar Nougat güncellemesi alacak?

Diğer yandan HTC Desire cihazlarının ise Android 7 güncellemesini alıp almayacağına dair herhangi bir açıklama yapılmış değil. Şimdiye kadar Nougat güncellemesini alacağı kesinleşen modeller ise HTC 10, One M9 ve One A9 olarak görünüyor.

HTC One M8, 2014 yılında piyasaya sürüldüğünde büyük bir ilgi görse de ve oldukça olumlu geri dönüşler alsa da, firmanın cihazın artık yeterince yaşlandığını kabul ettiği görülüyor.


Teknoloji Haberleri

Yorum