Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi sağduyu çağrısı yaptı

Oğuzhan Hacıoğlu
237 kere okundu

Türkiye

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi sağduyu çağrısı yaptı - Türkiye Haberleri

Ülke olarak zorlu bir süreçten geçildiğini ifade eden Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Abdülkadir Selvi sağduyu çağrısında bulundu.

3 Kasım'da akşam saatlerinde başlayan HDP milletvekillerine yönelik operasyonla ilgili görüşlerini ifade eden Abdülkadir Selvi "Ülke olarak çok zor bir dönemden geçiyoruz. Serinkanlı ve sağduyulu olmaya ihtiyacımız var. Türkiye’yi bir daha 90’lı yıllara götürebilecek uygulamalardan uzak durmak gerekiyor." dedi.

Sabah saatlerinde Diyarbakır'da meydana gelen bomba yüklü araç saldırısı ile ilgili de konuşan Selvi şöyle konuştu: Gözaltıların karşılığı bombalı eylemler ve terör saldırıları olmamalı. Eğer burada siyasilerin tutuklanması nedeniyle bir meşruiyet tartışması açılacaksa da terör saldırısıyla PKK bunu ortadan kaldırmayı hedefledi. Bunun çok bilinçli bir taktik olduğunu, Türkiye’de siyaset yolları tıkandı mesajını vermeye dönük olduğunu düşünüyorum.

Abdülkadir Selvi: Bölünme kaygısı var

Siyasetin alanının daraltılmadığı ve bölünme kaygısının azaldığı durumda Türkiye'nin iç barışını daha da güçlendireceğini ifade eden Albülkadir Selvi "Türkiye’de bölünme kaygısı yaşanıyor. Bunu da göz ardı edemeyiz. Suriye ve Irakörnekleri bekâ sorununu çok ciddi bir noktaya taşımış durumda. Buradan iç barışımızı güçlendirecek ve normalleşmeyi sağlayacak adımların atılmasıyla çıkacağız. Dilerim içine girdiğimiz süreç çok uzun süreli olmaz." dedi.


Türkiye Haberleri

Yorum