Hüseyin Gülerce'nin kızına FETÖ tutuklaması

Serhat Ramay
179 kere okundu

Türkiye

Hüseyin Gülerce'nin kızına FETÖ tutuklaması - Türkiye Haberleri

17-25 Aralık süreciyle birlikte Fethullah Gülen ve FETÖ örgütüyle arasına mesafe koyduktan sonra istihbarat ile önemli bilgiler paylaşan televizyonlarda kritik açıklamalarda bulunan Hüseyin Gülerce'nin kızı tutuklandı.

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen, aralarında Turgut Özal Üniversitesi öğretim görevlilerinin de yer aldığı 11 şüpheliden 5'i tutuklandı.

HÜSEYİN GÜLERCE'NİN KIZI TUTUKLANDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturması kapsamında aralarında, Hüseyin Gülerce'nin öğretim görevlisi kızı Elif Yıldız'ın da olduğu 5 kişi tutuklandı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye götürülen öğretim görevlileri, doktor ve memurlardan oluşan 11 kişi, soruşturmayı yürüten savcılara ifade verdi.

Şüphelilerden 2'si savcılık sorgusunun ardından, 4'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 5 şüpheli ise tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Sulh Ceza Hakimliğince sorgulanan, aralarında Gülerce'nin öğretim görevlisi kızı Elif Yıldız'ın da olduğu 5 zanlı ise tutuklanarak Sincan Cezaevine gönderildi.


Türkiye Haberleri

Yorum