İbrahim Tatlıses'ten FETÖ'ye suç duyurusu

Oğuzhan Hacıoğlu
140 kere okundu

Türkiye

İbrahim Tatlıses'ten FETÖ'ye suç duyurusu - Türkiye Haberleri

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses geçtiğimiz yıllarda silahla yaralanması olayına ilişkin olayda ihmali bulunan bütün idari yetkililerin FETÖ soruşturulmasına dahil edilmesini talep etti.

Uzun süre yoğun bakımda kalan ve başına isabet eden mermi nedeniyle hareket kabiliyetinin bir bölümünü kaybeden İbrahim Tatlıses fizik tedavi sürecine başlamış ve hem sahnelerden hem de ekranlardan uzak kalmıştı.

7 Ağustos Yenikapı Mitingi’ne katılarak, kendisinin de “FETÖ gazisi” olduğunu ifade eden ses sanatçısı İbrahim Tatlıses, vurulmasına göz yumduğunu ileri sürdüğü, dönemin emniyet ve yargı görevlileri hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Tatlıses, FETÖ’den tutuklu bulunan, görevden alınan ve aranan, dönemin idari ve adli görevlilerinden şikâyetçi oldu.

İbrahim Tatlıses FETÖ ile yargılanmalarını istedi

Dilekçede, tüm şüphelilerin “kasten-ihmal suretiyle adam öldürmeye teşebbüs”, “Anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs”, “FETÖ/PDY üyeliği” suçlarından cezalandırılmaları talep edildi. Savcılığa verilen dilekçede, Tatlıses’e silahlı saldırı yapılacağını bildiği halde bu bilgiyi ilgili kurumlardan saklayan, “Emniyet-MİT-Yargı-istihbarat kurumlarına yuvalanmış paralel ihanet çetesi”, FETÖ/PDY mensubu polis, hâkim, savcı Diğer memurlar, soruşturmayla kovuşturma aşamalarında isimleri geçen, tespit edilecek diğer şüphelilerin, “kasten-ihmal suretiyle adam öldürmeye teşebbüs”, “Anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs”, “FETÖ/PDY terör örgütü üyeliği” suçlarından cezalandırılmaları talep edildi.


Türkiye Haberleri

Yorum