İhlas Holding CEO'su Cahit Paksoy'a tutuklama

Serhat Ramay
181 kere okundu

Türkiye

İhlas Holding CEO'su Cahit Paksoy'a tutuklama - Türkiye Haberleri

Büyük titizlikle yürütülen FETÖ soruşturmasıda, aralarında İhlas Holding üst yöneticisi Cahit Paksoy'un da bulunduğu 18 kişi tutuklandı.

AKFA Holding ve holdinge bağlı 44 şirket ile ortakları ve çalışanlarına yönelik düzenlenen operasyon kapsamında haklarında gözaltı kararı çıkarılan 120 şüpheliden 102'si gözaltına alındı. Savcılık sorgularının ardından 32 şüpheli daha tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Terör örgütüne finansman sağlamak suçlaması

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen, aralarında İhlas Holding'in üst yöneticisi Cahit Paksoy'un da bulunduğu 18 kişi daha, "Terör örgütüne üye olmak", "Terör örgütüne finansman sağlamak" ve "Suçtan kaynaklı mal varlığı değerlerini aklamak" suçlarından tutuklandı.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği 14'ü adli kontrol hükümleri uygulanmak üzere 15 şüphelinin ise serbest kalmasına karar verdi.

7 şüphelinin işlemleri sürüyor

Aynı soruşturma kapsamında şimdiye dek 17 şüpheli tutuklanmış, 46 kişi serbest bırakılmıştı. Tutuklu şüpheli sayısı 35'e ulaşırken, serbest kalan kişi sayısı ise 60 oldu. Aralarında Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'ın da bulunduğu 7 şüphelinin ise işlemleri devam ediyor.


Türkiye Haberleri

Yorum