iMac rakibi Microsoft Studio tanıtıldı

Alaattin Han
225 kere okundu

Teknoloji

iMac rakibi Microsoft Studio tanıtıldı - Teknoloji Haberleri

ABD merkezli büyük yazılım ve bilişim şirketi Microsoft, bugün düzenlediği etkinlikte iMac rakibi olarak değerlendirilen Surface Studio modelini duyurdu.

Microsoft, bugün düzenlediği etkinlikte ilk hepsi bir arada bilgisayarı olan Surface Studio modelini duyurdu.

Apple iMac'in rakibi olarak görülen Surface Studio'nun, özellikle dizayn ve kurgu gibi işlemlerle uğraşan profesyoneller için özel olarak geliştirilmiş bir bilgisayar olduğunu söylemekte fayda var.

iMac rakibi Microsoft Studio tanıtıldı


Surface Studio'nun PixelSense olarak adlandırılan 28 inç büyüklüğündeki ekranı sunduğu 4500 x 3000 piksel çözünürlüğün yanı sıra, Adobe sRGB ve DCI-P renk desteği ile özellikle grafik tasarımcıların vazgeçilmezi haline gelmesi muhtemel gibi gözüküyor.

Microsoft Surface Studio özellikleri

Tercih edeceğiniz konfigurasyona göre gücünü Intel'in 6. nesil Core i5 ve Core i7 işlemci ailesinden alan Surface Studio, 1 TB harddiskin yanı sıra 8 GB ve 16 GB RAM seçenenekleri ile birlikte piyasaya gelecek.

Cihazın en üst seviye donanıma sahip olan versiyonunda ise Core i7 işlemci, 2 TB hibrid disk, 32 GB RAM ve 4 GB NVIDIA GeForce GTX980M ekran kartı yer alacak.

Şimdiden grafik tasarımcıların gönlünü kazanmayı başaran Microsoft Surface Studio için, 3000 dolardan başlayan fiyatlar ile ön sipariş alınmaya başlandı. En üst konfigurasyonu tercih etiğinizde ise, 4200 dolar gibi yüksek fiyatlar ödemesi gerekiyor.


Teknoloji Haberleri

Yorum