İngiliz futolunda yeni rüşvet skandalları

Serhat Ramay
173 kere okundu

Spor

İngiliz futolunda yeni rüşvet skandalları - Spor Haberleri

Sam Allardyce'ın rüşvet pazarlığı yaparken çekilen görüntülerinin şok etkisi bitmemişken iki teknik adam ve bir kulüp başkanına ait yeni rüşvet görüntülerine ulaşıldı.

İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Sam Allardyce'ın rüşvet alırken görüntülenmesi onu istifaya kadar götürmüştü. Belli ki bu tek bir olay değil. Silsile halinde devam ediyor, devam edecek. Medyaya sızdırılan yeni görüntülerde Queens Park Rangers hocası Jimmy Floyd Hasselbaink yardımcılarıyla Leeds United'ın sahibi Massimo Cellino da rüşvet görüşmelerinde yakalandı.

Rüşvet skandalını Daily Telegraph gazetesi ortaya çıkardı

Daily Telegraph gazetesi, kendilerini Uzak Doğulu iş adamları olarak tanıtan muhabirleriyle rüşvet pazarlığı yapan Championship takımlarından Queens Park Rangers'ın teknik direktörü Jimmy Floyd Hasselbaink, Barnsley yardımcı antrenörü Tommy Wright ve Leeds United'ın İtalyan sahibi Massimo Cellino'nun görüntüleriniinternet sitesinden yayınladı.1990-2008 yılları arasında futbol oynayan ve kendi döneminin en iyi golcüleri arasında yer alan Hasselbaink, AZ Alkmaar, Leeds United, Atletico Madrid, Chelsea, Middlesbrough ve Charlton gibi kulüplerde forma giydi.

İngiliz futboluda rüşvet skandalı

Hasselbaink, bu ay başında gazete muhabirleriyle başkent Londra'da yaptığı toplantıda, Queens Park Rangers'a futbolcu satmak isteyen bir menajerlik firmasından 55 bin sterlin isterken görüntülendi.

Bu skandalların dışında iki rüşvet vakası daha yaşandı.

İngiltere'de futbolda rüşvet skandalı

İngiliz ftubolunun köklü takımlarından Championship ekibi Barnsley'nin yardımcı antrenörü Tommy Wright 5 bin sterlin rüşvet alırken görüldü. Antrenör ile kulübün ilişiği kesildi.

İngiltere'de futbolda rüşvet skandalı

Adı pek çok kez skandallara karışan Leeds United'ın İtalyan sahibi Massimo Cellino ise görüştüğü kişilere kulübün yüzde 20'lik hisselerini satmayı öneriyor. Elbette karşılığında da transferlerden pay vermeyi teklif ediyor. 24 yılda 44 teknik direktör değiştiren Cellino'un ismi 185 bin sternliklik usulsüz ödemeye de karışmıştı.


Spor Haberleri

Yorum