İnternet Doğu’da mağdur etti

Özgür Bülbül
229 kere okundu

Türkiye

İnternet Doğu’da mağdur etti - Türkiye Haberleri

Doğu illerinde dün sabah saatlerinden itibaren erişimi kısılan internet gün boyu vatandaşları mağdur etti. 3 telefon hattı şirketinin yanı sıra Türk Telekom tarafından sağlanan internette de erişim yoktu.

Muş ve ilçelerinde dün gündüz saatleri itibariyle internete erişim sağlanamadı. Bir darbe girişimi ya da büyük bir olayın meydana geldiğini sandıklarını belirten vatandaşlardan Ünal Birdal, “İlk önce kendi internetimin olmadığını fark ettim. Daha sonra arkadaşımda da olmaması üzerine bir anlık panik yaşamadım değil. İnternete çok bağlıyız, bütün haber ve gelişmeleri buradan anlık takip ediyoruz. Bir hatamı, teknik bir hata mı bilmiyoruz. Ama mağduriyeti nasıl açıklayacaklar merak ediyoruz açıkçası. Kısa sürede giderilmesini bekliyoruz.” diye konuştu.

‘HESABINI VERMELERİ GEREKMEKTE’

Resmi dairelerde işlerini çözemeyen vatandaşlar da mağdur olduklarını dile getirdi. Özellikle ilçeden gelen vatandaşlar internetin ne amaçla kesildiğini bilmediklerini ve sorunun giderilmediği için saatlerce sıra beklediklerini ifade etti. Vatandaşlar, “İnternetin gelmeyeceğini duyduğumuzda ilçelerimizin yolunu tuttuk. Türkiye geneli internet var. Bizim bu tarafta yok. Hem internet yok hem de telefon internetinde sistem yok. Bir hata varsa yetkililerden ya hesabını vermeleri gerekmekte. Bu insanları mağdur etmeye kimsenin hakkı yoktur.” dediler.


Türkiye Haberleri

Yorum