iPhone 7 home butonu çabuk mu bozuluyor?

Alaattin Han
272 kere okundu

Teknoloji

iPhone 7 home butonu çabuk mu bozuluyor? - Teknoloji Haberleri

Amerikan teknoloji devi Apple'ın yeni amiral gemisi telefon modeli olan iPhone 7'de Taptic Engine destekli Home tuşu bozulduğunda iOS 10 bunu anlayıp ekrana sanal bir tuş ekliyor.

Bildiğimiz üzere yeni tanıtılan iPhone 7’lerde klasik buton şeklinde olan ve basılabilen Home tuşu yerine basınca duyarlı yuvarlak bir panel, altına da tuş hissiyatı yaratan Taptic Engine denilen gelişmiş titreşim motoru eklendiği biliniyordu.

iPhone 7 home butonu çabuk mu bozuluyor?

iPhone 7’lerde bu eklenen Taptic Engine, yeni iOS sürümüne inanılmaz bir şekilde entegre edildi. Öyle ki, buton sisteminde bir sorun olması durumunda sistem bunu anlayarak size bildiriyor ve tamir edilene kadar kullanabileceğiniz sanal bir home tuşuna ekranda yer açıyor.

Taptic Engine nedir?

Söylenene göre telefonu şarj olurken bir anda kapanıp yeniden açılmış ve açıldığında home tuşu düzgün çalışmamaya başlamış. Hemen ardından çıkan bir diyalog penceresi telefonun home tuşunun tamire ihtiyacı olduğunu belirtiyor ve o zamana kadar kullanılması için ekran üzerine sanal bir home tuşu eklemiş oluyor.

Etiketler: iphoneapple

Teknoloji Haberleri

Yorum