iPhone 7 Plus yandı

Serhat Ramay
258 kere okundu

Teknoloji

iPhone 7 Plus yandı - Teknoloji Haberleri

Amerikan teknoloji devi Apple'ın başı alev alan iPhone 7'lerle dertte. Çin'de yanlışlıkla yere düşürülen iPhone 7 Plus, düştükten hemen sonra alev aldı.

Akıllı telefonların yanma hadiseleri bitmek bilmiyor. Çin'in güneybatısında bulunan Yunnan eyaletinde bir kullanıcının iPhone 7 Plus'ı, yere düştükten sonra aldığı darbeyle yanmaya başladı.

Günlük yaşantımızda kullandığımız teknolojik ürünler gün geçtikçe daha da akıllanırken, bir yandan da bir o kadar daha tehlikeli hale geliyor. Geçtiğimiz aylarda piyasadan kaldırılan Galaxy Note 7'lerin ardından bu sefer bir yanma haberi, Apple cephesinden geliyor.

iPhone 7 Plus yandı

Geçtiğimiz ay alınan, sahibi tarafından yanlışlıkla yere düşürülen iPhone 7 Plus, söylenilene göre piline aldığı darbe sonucunda yanmaya başladı. Kısa süre içerisinde başlayan şiddetli titreşimler kendini önce dumanlara, sonrada alevlere bıraktı. En sonunda da telefonun ekranı gövdeden ayrılarak kırıldı.

Alev alan iPhone 7 Plus kullanılamaz hale gelirken, Apple tarafından durum ile ilgili resmi açıklama henüz gelmedi.

Yanan iPhone 7'lerin sayısı 4'e çıktı

Yaşanan bu olay ile birlikte yanan iPhone 7'lerin sayısı 4'e çıktı. Daha önceden kutusunda eve götürülürken, video çekilirken ve arabanın içinde yanan iPhone 7'ler de olmuştu.

Galaxy Note 7'lerde olduğu gibi kronik bir yanma problemi olmamasınakarşın telefonun 4. kez yanmasıyla beraber, bazı koşullarda yanmayaelverişli olduğu düşünülüyor. Kullanıcılar bu konuda Apple'dan bir açıklama bekliyor.

Etiketler: appleiphone

Teknoloji Haberleri

Yorum