İphone 7 Türkiye'ye ne zaman gelecek? Fiyatı ne kadar olacak?

Serhat Ramay
749 kere okundu

Teknoloji

İphone 7 Türkiye'ye ne zaman gelecek? Fiyatı ne kadar olacak? - Teknoloji Haberleri

İphone 7 Amerika'da satılmaya başladı. Türkiye'ye ne zaman geleceği ise merak konus. İşte 'iPhone 7 Türkiye'ye ne zaman gelecek ve fiyatı ne kadar olacak' sorularının yanıtı.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın Türkiye çıkış tarihi netleşti. Apple'dan yapılan açıklamada yeni telefonları Türkiye'de 7 Ekim'de satışa sunulacağı belirtildi. Yeni iPhone telefonların en ucuzu Türkiye'de 3 bin 250 liraya satılacak.

iPhone 7 Türkiye fiyatları

Giriş modeli olan 32GB'lık iPhone 7'nin fiyatı 3.250 TL olacak. 128GB'lık model ise 3.650 TL'den satışa sunulacak. 256GB'lık modeli isteyenler ise iPhone 7'lerine 4050 TL ödeyecekler.

iPhone 7 Plus'a baktığımızda 32GB'lık modelin fiyatının 3.800 TL'ye çıktığını, 128GB'lık iPhone 7 Plus'ın için ise 4.200 TL fiyat belirlendiğini görüyoruz. Eğer alan da size yetmiyorsa ve hem ekranı, hem depolama alanı en geniş model olan 256 GB'lık iPhone 7 Plus'ı istiyorsanız, 4,600 TL'yi gözden çıkarmanız gerekecek.

iPhone 7 telefonlarında neler

Sabırsızlıkla beklenen, su geçirmezlik, 3.5mm kulaklık girişsiz tasarım, basınca duyarlı yeni home düğmesi ve yüksek performans gibi özellikleriyle dikkat çeken iPhone 7 ile yaptığımız detaylı incelemeyi bugün sizlerle paylaşmıştık. Bugünkü haberle birlikte Apple'ın yeni telefonlarını sabırsızlıkla bekleyenlerin sadece bir hafta daha beklemelerinin yeteceğini öğrenmiş olduk.

Editörün notu: iPhone bir zamanlar büyük bir takipçi kitlesine sahip LG'nin G3, G4 telefonlarda düştüğü hataya düşmek üzere. LG sadece ismini değiştirip donanımda ve tasarımda minik değişiklikler yeni telefonlar satmaya çalışmış ve tüketiciden büyük bir tokat yemişti. Uzay siyahı seçeneği dışında tüketici için büyük bir konfor yaratmayan iPhone'un yeni telefonları bakalım ne tür tepkilerle karşılaşacak.

Etiketler: iphone 7

Teknoloji Haberleri

Yorum