iPhone 7 ve iPhone 6s’lerde aktivasyon kilidi sorunu yaşanıyor

Alaattin Han
232 kere okundu

Teknoloji

iPhone 7 ve iPhone 6s’lerde aktivasyon kilidi sorunu yaşanıyor - Teknoloji Haberleri

Bazı iPhone kullanıcıları iOS 10 yüklü cihazlarında aktivasyon kilidi sorunuyla karşılaşmaya başladı.

Apple iPhone 7 ve 6S modellerini satın alan kullanıcılar ciddi bir Aktivasyon Kilidi sorunu ile karşı karşıya kaldı. Daha kutusundan yeni çıkarttıkları akıllı telefonlarının kendilerine ait olmayan bir Apple ID ile bağlantılı olduğunu gören kullanıcılar isyan etmiş durumda.

MacRumors’un haberine göre, yanlış Apple ID bağlantısı gösterilen kullanıcılar giriş yapamıyorlar ve iPhone cihazlarının ayarlarına erişemiyorlar. Öncelikli olarak ilk defa açılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde görülen ve de varsayılan ayarlarına geri yükleme yaptırılan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus kullanıcılarının karşısına çıkan sorunla daha önceki modellerde ise daha az karşılaşıldığı belirtildi.

Aktivasyon Kilidi sorununun çözümü için yapılması gerekenler

Konuyla ilgili birçok şikayetin yapılırken Apple ID’lerin nasıl böyle karman çorman hale geldiği hakkında henüz hiçbir bilgi yok. Öte yandan sorunu yaşayan kullanıcılar, cihazın kendilerine ait olduğunu kanıtladıklarında, Apple’ın Aktivasyon Kilidini kaldırabildiğini söylüyorlar.. Bunun için de bir Apple Store’a gitmek ya da çağrı merkezi ile iletişime geçmek yeterli.

Hatta nadiren de olsa sorun devam ettiğinde Apple’ın cihazı tamamen değiştirdiği de hatırlatmada fayda var. Konuyla ilgili Apple tarafından halen resmi bir açıklama yapılmadı.


Teknoloji Haberleri

Yorum