iPhone 7 yüzünden kolu yandı

Serhat Ramay
340 kere okundu

Teknoloji

iPhone 7 yüzünden kolu yandı - Teknoloji Haberleri

Teknoloji devi Apple'ın başı yeni amiral gemisi telefonu olan iPhone 7 yüzünden dertte. Avustralya'da yaşayan bir kadın iPhone 7'nin oluşturduğu yanık nedeniyle hastahanelik oldu.

Artık sık sık yaşanan iPhone 7 olaylarına bir yenisi daha eklendi. Hamile bir kadın iPhone 7'nin oluşturduğu hasar nedeniyle hastahanelik oldu. Genç kadının kolunda 2. derece yanık tespit edildi.

Eğer yatağa/koltuğa uzandığınızda akıllı telefonunuzdan bir şeyler izlemeyi seviyorsanız bu hikayeyi aklınızda tutmanızda fayda var. Avustralya'lı Melanie Tan Pelaez de bu şekilde video izlemeyi sevenlerden.

iPhone 7 yüzünden kolu yandı

Cihazı şarja takıp, uykuya dalan kadın, sabah uyandığında bir terslik olduğunu fark etmiş. Uyuyakaldığı sıradan koluna düşen iPhone 7, bu bölgenin feci bir şekilde yanmasına sebep olmuştu.

Hastanede yapılan kontrolde bu yanığın sebebinin iPhone 7 ve şarj cihazıolduğu doğrulandı. Hamile kadının çocuğuna herhangi bir zarar gelmezken, telefonun neden böyle bir şey yaptığı sorgulandı.

Hamile bir kadın iPhone 7'nin oluşturduğu hasar nedeniyle hastahanelik oldu

Cihazı yaşadığı bölgedeki bir Apple Store'dan alan Melanie, bu hasar sebebiyle estetik ameliyat olmak zorunda.

İncelemede bulunan uzmanlar ise kullanıcıları telefonla uyunmaması konusunda uyarıyorlar. Şarj cihazının herhangi bir şekilde hava ile bağlantısının kesilmesi durumunda (yastık, vücut) inanılmaz ısılara erişebiliyor.

Etiketler: appleiphone

Teknoloji Haberleri

Yorum