iPhone 8 için sevindirici iddia

Alaattin Han
232 kere okundu

Teknoloji

iPhone 8 için sevindirici iddia - Teknoloji Haberleri

Amerikan teknoloji devi Apple, önümüzdeki yıl iPhone'un 10. yıl dönümünü kutlayacak ve söylendiğine göre iPhone 8'in tasarımı tamamen farklı olacak.

Büyük akıllı telefon üreticilerinin çoğu kablosuz şarj teknolojilerinde çalışmalarını sürdürürken, Apple bugüne kadar kablolara sadık kalmayı tercih ediyordu.

İş dünyasından sunduğu haberlerle tanınan Nikkei Asian Review tarafından yapılan habere göre, iPhone 8 ile birlikte Apple gelenekleri değişecek ve telefon kablosuz şarj teknolojisine geçiş yapmış olacak.

iPhone 8 için sevindirici iddia

Nikkei'ye gelen sızıntıya göre Apple'ın üretim ortaklarından Foxconn, kablosuz şarj modülleri için testleri yapmaya başladı ve önümüzdeki yılın iPhone telefonlarının en azından bazı modellerinde bu teknoloji yer alacak. Apple için bu durum oldukça 'cesur' bir karar olarak gözükse de, bilindiği gibi önümüzdeki yıl ilk iPhone telefonun 10. yıldönümü olacak ve dolayısıyla firma önemli değişiklikler de yapmaya devam edecek.


Çok kısa süre önce Apple'ın başka değişiklikler de yapacağının, hatta iPhone 8'de cam tasarım ve OLED ekran kullanılacağının sinyalleri ortaya atılmıştı. Eğer kablosuz şarj da eklenirse, bu da yeni iPhone'daki bir diğer sıra dışı değişiklik olabilmesi muhtemel.

iPhone 8'de kablosuz şarj olacak mı?

Apple'ın kablosuz şarj teknolojisine geçmesinin bir diğer nedeni de, Lighting portunu ortadan kaldırma amacı olarak gösteriliyor. Bilindiği gibi firma son iPhone 7'de 3.5 mm kulaklık girişini kaldırmış ve geleceğin kablosuz teknolojide olacağının sinyallerini vermişti. Eğer iPhone 8'de de kablosuz şarj teknolojisine geçilirse, Apple dünyanın ilk 'tamamen kablosuz akıllı telefonunu' satışa sunmuş olması tahmin ediliyor.

Etiketler: iphoneapple

Teknoloji Haberleri

Yorum