Irak Başbakanı İbadi'den küstah Türkiye mesajı

Serhat Ramay
225 kere okundu

Dünya

Irak Başbakanı İbadi'den küstah Türkiye mesajı - Dünya Haberleri

Irak Başbakanı Haydar El İbadi, 'Biz, Türkiye'den Irak'a asker göndermesini talep etmedik' diyerek, çatışma çıkabileceği tehdidinde bulundu.

Irak Haydar El İbadi, "Biz, Türkiye'den Irak'a asker göndermesini talep etmedik" diyerek, Bağdat ile Ankara arasında çatışma çıkabileceği uyarısında bulundu.

Irak Başbakanı Haydar El İbadi, Musul'da bulunan Türk askerleriyle ilgili açıklamada bulunarak, bölgede Türk Silahlı Kuvvetleri'nin varlığının, Irak'ın egemenlik haklarına aykırı olduğunu savundu.

İbadi basın açıklaması yaptı

İbadi yaptığı bir basın açıklamasında "Biz, Türkiye'den Irak'a asker göndermesini talep etmedik" diyerek, Bağdat ile Ankara arasında çatışma çıkabileceği uyarısında bulundu.

"Türk askeri orada kendini piknikte sanmasın" ifadesini kullanan İbadi, "Türk askerinin bulunması gereksiz ve tehlike arz etmektedir. Biz, Türkiye'den asker talep etmedik ve Irak'ta herhangi bir yabancı asker bulunmuyor.

Irak'ın egemenliği, kırmızı çizgimizdir. Türkiye, Irak'ın egemenliğine saygılı olmalıdır. Türkiye ile herhangi bir çatışmaya da girmek istemiyoruz" dedi.


Dünya Haberleri

Yorum