Irmak'ın katili Himmet Aktürk'e en az 30 yıl

Oğuzhan Hacıoğlu
154 kere okundu

Yaşam

Irmak'ın katili Himmet Aktürk'e en az 30 yıl - Yaşam Haberleri

Manisa'da yaşanan korkunç cinayette 4 yaşındaki Irmak'ı öldüren Himmet Aktürk'ün en az 30 yıl hapsi istendi.

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde, 4 yaşındaki Irmak Kupal'ı öldüren Himmet Aktürk hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile 30 yıldan az olmamak şartıyla hapis cezası isteniyor. Alaşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 11 sayfalık iddianame, Alaşehir Ağır Ceza Mahkemesine sunuldu.

İddianamede, tutuklu sanık Himmet Aktürk hakkında, "Cinsel amaçlı cebir ve tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme çocuğu beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme ve çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 30 yıldan az olmamak kaydıyla hapis cezası talep edildi.

IRMAK KUPAL'I KATLEDEN HİMMET AKTÜRK CESEDİ BAĞLIK ARAZİYE SAKLAMIŞTI

Sanığın yargılanması, mahkemenin iddianameyi kabul etmesinin ardından başlayacak.Alaşehir'de 14 Ekim'de sokakta oynamaya çıkan 4 yaşındaki Irmak Kupal'dan haber alınamaması üzerine arama çalışması başlatılmış ancak bir sonuç elde edilememişti. Minik Irmak'ı öldürdüğünü katıldığı televizyon programında itiraf eden zanlı Himmet Aktürk'ün ifadesi doğrultusunda Ilıca Mahallesi Sarıkız mevkisinde küçük kızın cesedi toprağa gömülmüş vaziyette bulunmuştu.

Etiketler: manisa

Yaşam Haberleri

Yorum