İsmet Berkan hangi gazetede yazacak?

0
41

Hürriyet Gazetesi’ndeki işine son verilen İsmet Berkan’ın yeni adresi ile ilgili yorumlar yapılmaya başlarken Berkan’ın hangi gazetede yazacağı merak konusu oldu.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Altın Kelebek ödül töreninin sunuculuğunu yapan Okan Bayülgen’in Kanal D’deki işine son veren Aydın Doğan ve Kanal D yönetimi hemen ardından flaş bir karara daha imza attı.

Gazeteci Cem Küçük sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Hürriyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan İsmet Berkan’ın da işine son verdiğini belirterek İsmet Berkan’ın bundan sonra başka bir gazetede olacağını ifade etti. 6 yıldır Hürriyet Gazetesi’nde köşe yazarlığını yapan İsmet Berkan’ın Kabataş olayı ile ilgili yazdığı yazı bazı kesimleri rahatsız ederken İsmet Berkan’a sahip çıkan yöneticiler Hürriyet Gazetesi’ndeki işine devam etmesi kararını vermişti.

Cem Küçük konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ” İsmet Berkan’ın Hürriyet’ten kovulmasıyla ilgili Aydın Doğan, İsmet Berkan’ı da kovmuş. Doğan’ın kendi şahsi tasarrufudur. Siyasi bir sebebi yok bu kovmanın.. Doğan grubu hakkında söylediklerim hep gercek çıkmıştır. Bunu hala anlamayanlar kafasına bu hakikati soksun.” sözlerini kullandı. İsmet Berkan’ın Hürriyet’ten ayrılmasının ardında siyasi bir durum olmadığını belirten Cem Küçük söylediklerinin tamamının doğru olduğunu vurguladı.

İSMET BERKAN NEREDE ÇALIŞACAK? YENİ ADRESİ KARAR GAZETESİ Mİ OLACAK?

İsmet Berkan’ın Hürriyet Gazetesi’nden ayrılmasının ardından bazı konularda aynı görüşte olan ve kendisini destekleyen muhafazakar medya kuruluşlarından birinde köşe yazmaya başlayacağı iddia edildi. Berkan’ın Yenişafak, Karar, Sabah veya Habertürk gazeteleri ile görüşme halinde olduğu öne sürülürken Berkan’ın tercihinin Karar Gazetesi’nden yana kullanacağı iddia edildi.

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here