İstanbul'a yağmur geliyor. Meteoroloji uyardı

Serhat Ramay
232 kere okundu

Yaşam

İstanbul'a yağmur geliyor. Meteoroloji uyardı - Yaşam Haberleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul için yağış uyarısında bulundu. İstanbul'a bu akşam yağmur geliyor.

Meteoroloji İstanbul için yağış uyarı uyarısı yaptı. Gün boyu hava durumu havanın parçalı, yer yer çok bulutlu olacak. Ancak İstanbulluların akşam saatlerine dikkat etmesi gerekiyor. Hafta sonu da sürecek yağış ve fırtına etkisini göstermeye başlayacak. İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Kırklareli kıyıları, Tekirdağ, Balıkesir'in kuzey ilçeleri, Manisa, Kütahya, Kırıkkale, Kırşehir ve Çorum'da da yağış bekleniyor.

İstanbul için akşam saatlerinde yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi başta olmak üzere birçok il için yağış uyarısı yaptı. İstanbul için akşam saatlerinde yağış uyarısı yapan meteroloji, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Kırklareli kıyıları, İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir'in kuzey ilçeleri, Manisa, Kütahya, Kırıkkale, Kırşehir ve Çorum çevreleri ile gece saatlerinden itibaren Güneydoğu Anadolu (Adıyaman hariç), Bitlis, Şırnak, Van ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceğinin tahmin edildiğini açıkladı.

Doğu'da sıcaklık artıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde 3 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, akşam saatlerine kadar güneydoğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.


Yaşam Haberleri

Yorum