İstanbul'da Hadımköy-Çatalca için hafif metro ne zaman gelecek?

Serhat Ramay
407 kere okundu

Türkiye

İstanbul'da Hadımköy-Çatalca için hafif metro ne zaman gelecek? - Türkiye Haberleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstanbul'da oturanlara Hadımköy - Çatalca hattını kapsayan hafif metro müjdesini verdi.

Kadir Topbaş, “Burada bir müjde olarak söylemiş olayım. Hadımköy’den gelip Çatalca üzerinden demir yolunu hafif metro haline getiriyoruz, İnşaallah. Hafif metro sistemi olacak, buraya metro istasyonundan bir 'shuttle' yapıldığı zaman rahatlıkla İstanbul’dan buraya metro ile erişim sağlanır. Böylece de araç kullanım yerine toplu taşıma kullanmak suretiyle buraya rahatlıkla erişim imkanı olabilir.

Rekabet gücü çok önemli

Burada bizim de desteklerimiz var, olması gerekiyor, biz zaten bu rol için varız. Amacımız iş adamlarımızın ve halkımızın önünü açmak onlara fırsatları değerlendirebilme imkanları vermek. Rekabet güçleri olması çok önemli” dedi.

Metro ne zaman gelecek?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Hadımköy - Çatalca hattı için hafif metro müjdesini verdi ancak açılış tarihi konusunda herhangi bir açıklamada bulunmadı. En kısa zamanda projenin başlagnıç ve bitiş tarihlerinin acıklanması bekleniyor.


Türkiye Haberleri

Yorum