İstanbul'da hava ve deniz destekli huzur operasyonu

Serhat Ramay
150 kere okundu

Türkiye

İstanbul'da hava ve deniz destekli huzur operasyonu - Türkiye Haberleri

Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın koordine ettiği Yeditepe Huzur adlı asayiş uygulamasına İstanbul'un 39 ilçesindeki 5 bin polis katıldı.

İstanbul'da 39 ilçede akşam saat 20.00'da "Yeditepe Huzur" adı altında genel asayiş uygulaması yapıldı.

Uygulamaya asayiş, narkotik, mali, terör, organize, kaçakçılık, özel harekat, çevik kuvvet ve trafik şubeyye bağlı 5 bin polis katıldı. Belirlenen yerlerde uygulama noktaları oluşturan polis ekipleri, şüpheli kişiler üzerinde Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolü yaptı. Şüpheli görülen araçlarda durdurularak arama yapıldı. Denetimlere katılan polisler, başta aranan kişiler olmak üzere bir çok suça karışan kişiler üzerinde uygulama başlatıldı. Uygulamalar sırasında geniş güvenlik önlemleri alan polisler, çelik yelekli olarak görev yaptı.

Beyoğlu Refik Saydam Caddesi üzerindeki uygulamada ise şüphe üzerine durdurulan bir aracın içerisinde ruhsatsız silah ele geçirildi. Araç sürücüsü gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

İstanbul genelindeki uygulamaya polis helikopteri havadan destek verirken, deniz polisi de sahil şeridi boyunca görev yaptı. Asayiş uygulaması gece geç saatlere kadar devam etti.


Türkiye Haberleri

Yorum