İtalya'daki deprem kaç şiddetinde

Oğuzhan Hacıoğlu
297 kere okundu

Dünya

İtalya'daki deprem kaç şiddetinde - Dünya Haberleri

İtalya'da meydana gelen şiddetli deprem ile ilgili 6.7 ve 7.1 açıklamaları yapılırken deprem sonrası İtalya halkı büyük panik yaşadı

İtalya'da 6.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. USGS, depremin büyüklüğünü daha önce 7.1 olarak bildirmişti. Depremin şiddeti tartışma yaratırken panik içinde sokaklara çıkan İtalyanlar yetkililerden açıklama bekliyor. Evelere girmeyeceklerini söyleyen bölge halkı şiddetli sallantıdan sonra çok fazla korktuklarını dile getirdi.

Son Dakika: Amerikan Jeolojik Araştırmalar Kurumu (USGS), depremin merkez üssünün, Perugia kentine 68 kilometre uzaklıkta olduğunu belirtti.

USGS, daha önce 7.1 diye açıkladığı depremin büyüklüğünü 6.6 olarak güncelledi. USGS, depremin derinliğini ise 108 kilometreden 1.5 kilometreye indirdi.

Norcia kasabasının altı kilometre kuzeyinde gerçekleşen depremin İtalya'nın başkenti Roma'da da hissedildiği bildirildi. Depremin hissedildiği bölgelerde, yerel saatle 07.40'ta (TSİ 09.40) meydana gelen sarsıntı nedeniyle halkın cadde ve meydanlarda toplandığı belirtildi.

İtalya'daki depremde 300 kişi ölmüştü

İtalya'nın orta bölgeleri geçen Çarşamba gübü 5.5 ve 6.1 büyüklüğünde iki depremle sarsılmıştı. Bölgede 24 Ağustos'ta medyana gelen 6.2 büyüklüğündeki depremde ise yaklaşık 300 kişi hayatını kaybetmişti.

İtalya'daki depremde yıkılan enkazların altından kurtarılan sahibeler görüntüler yansıdı

https://twitter.com/gabrix_90/status/792628219581198336

Etiketler: italyadeprem

Dünya Haberleri

Yorum