İyelik Gazetesi magazin haberleri ile gündemde

Serhat Ramay
392 kere okundu

Magazin

İyelik Gazetesi magazin haberleri ile gündemde - Magazin Haberleri

Atatürk Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu iki arkadaş tarafından kurulan İyelik İnternet Gazetesi, magazin haberleri ile fark yaratmaya devam ediyor.

Gündemi oluşturan olayları internet kullanıcılarına hızlı bir şekilde aktarmayı amaç edinen gazetenin kurucuları arasında “Noterler Hep İkinci Kattadır” kitabının yazarı Tezcan Topal ile, Hürriyet Spor’un internet bölümünde tecrübe edinen Oğuzhan Hacıoğlu yer alıyor.

Magazin gündemini oluşturan konuları günler öncesinden İyelik.com, Akşam Gazetesi ve Haber7 gibi ulusal yayın yapan diğer haber sitelerine örnek oluyor. Türkçe pop müziğin en başarılı genç isimlerimden olan Aleyna Tilki’nin klibinin Youtube’da yer almasının ardından kısa bir süre sonra oluşturduğu haber ile okuyucuların merakını gidermeyi başaran İyelik.com 460 binin üzerinde tıklanan bu haberiyle magazin gündeminin nabzını önceden sezdiğini kanıtladı. Aleyna Tilki Kimdir” haberiyle Haber7’ye örnek olan İyelik İnternet Gazetesi’nin bu haberi ulusal gazeteler tarafından kopyalanırken gazetenin magazin bölümünden sorumlu olan Oğuzhan Hacıoğlu başarılı işler çıkarmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade ediyor.

Yine ilk kez İyelik İnternet Gazetesi tarafından oluşturulan Acun Ilıcalı’nın kızı Banu Ilıcalı haberi kısa süre içerisinde binlerce kez tıklanmış bu kez İyelik tarafından oluşturulan bu haber Akşam Gazetesi tarafından kopyalanmıştı. Gazetenin bu denli başarılara sahip olmasına karşılık hakettiği konumda olmadığını dile getiren Oğuzhan Hacıoğlu ulusal medyanın haber kopyalama işlerinde daha hassas davranması gerektiğini savundu. Kaynak göstermenin habere harcanan emeğe gösterilmiş erdemli bir davranış olduğunu belirten magazin sorumlusu halihazırda ulusal gazetelerde yer almayan özel magazin haberlerinin incelenmesi için internet sitelerine davet ediyor.

Etiketler: aleyna tilki

Magazin Haberleri

Yorum