Kampüs meydanına Halisdemir’in adı verilecek

Özgür Bülbül
313 kere okundu

Türkiye

Kampüs meydanına Halisdemir’in adı verilecek - Türkiye Haberleri

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, kampüste yapılacak olan meydana Şehit Ömer Halisdemir Meydanı, mevcut kütüphaneye ise Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi adını vermek istediklerini söyledi. Rektör Polat, söz konusu durumlar için gerekli süreci başlattıklarını bildirdi. 

Muş Alparslan Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı “Üniversiteli Aktif Gençler Topluluğu”nca organize edilen "Vali Seddar Yavuz Gençlerle Buluşuyor" programında konuşan MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından sürekli Vali Seddar Yavuz’la iletişim içinde olduklarını söyledi. Rektör Polat konuşmasında, Muş Alparslan Üniversitesi ile Muş Valiliği arasındaki mevcut iyi ilişkilerin ve hukukun bu geceden sonra daha ileri boyuta taşındığını kaydetti.

Rektör Prof. Polat, Hz. Yusuf ve Hz. Meryem gibi en zor zamanlarda en doğru duruşu sergileyen tarihi şahsiyetlerin, gerçekte bu zorlu sınavdan başarıyla çıktıkları için insanlığa örnek olduklarını anlattı.

ÖRNEK OLACAK BİR KİŞİLİK

15 Temmuz’da özellikle akademik ve idari personel ile öğrencilere teşekkürlerini ileten ve tüm Muş Alparslan Üniversitesi camiasını alınlarından öptüğünü kaydeden Rektör Polat, hayatı ve çalışmaları ile gençlere örnek olacak bir kişilik sahibi olarak Vali Yavuz’un dikkatle dinlenilmesi gerektiğini ifade etti.

ADLARI MŞÜ’DE YAŞATILACAK

Programın sonunda, #ValiYavuzGençlerle hashtagına gelen mesajları ve katılımcılardan gelen soruları yanıtlayan Vali Yavuz'un açıklamalarının ardından, yöneltilen bir soru üzerine söz alan MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Polat, 15 Temmuz'un unutturulmaması adına üniversite olarak birçok adımlar atıldığını, bu çerçevede bugün Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir protokol imzalanarak pilot Anadolu İmam Hatip Lisesi seçilen Şehit Davut Karaçam İmam Hatip Lisesine gereken desteğin verileceğini, ayrıca kampüste yapılacak olan meydana Şehit Ömer Halisdemir Meydanı, mevcut kütüphaneye ise Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi adını vermek istediklerini kaydetti. Rektör Polat, söz konusu durumlar ilgili gerekli girişimlerin başlatıldığını da sözlerine ekledi.


Türkiye Haberleri

Yorum