Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı en iyi Marvel filmi mi?

Alaattin Han
546 kere okundu

Kültür-Sanat

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı en iyi Marvel filmi mi? - Kültür-Sanat Haberleri

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı adlı filmin başrollerinde Chris Evans, Robert Downey Jr. Scarlett Johansson, Sebastian Stan ve Paul Rudd gibi isimler yer alıyorlar.

Filmin Özeti


Ultron Çağı filminden sonra Yenilmezler ekibinin giriştiği bir başka macera, oldukça büyük çaplı maddi ve manevi hasarlara neden olmuştur. Bu durum, Amerikan Hükumeti'nin yenilmezlere karşı giderek daha hoşgörüsüz bir tavır takınmalarına yol açar. Sonunda kahramanların sadece ihtiyaç duyulduğu zaman ortaya çıkacakları bir sistem kabul edilir. Ancak Kaptan Amerika (Chris Evans), yakın arkadaşı Bucky'i (Sebastian Stan) kurtarmak için girişimde bulununca Yenilmezler arasında sürtüşme çıkar. Kahramanlar, Kaptan Amerika'nın önderliğindeki bağımsız hareket etme yanlıları ve Iron Man'in (Robert Downey Jr.) başını çektiği hükumet yanlıları olarak ikiye bölünürler ve bir iç savaş patlak verir. Bu esnada yepyeni bir düşman daha ortaya çıkacaktır.

Editörün notu:

6 Mayıs'ta vizyona giren Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filmi Marvel Comics'in Civil War çizgi roman serisinden uyarlanmış, 2016 yılında vizyona girmiş bilim kurgu, aksiyon ve macera filmidir. Filmi sinemada izledim ve bir önceki film olan Ultron Çağı filmine göre daha çok beğendim. Özellikle Black Panther(Kara Panter) adlı karakterin film boyunca Winter Soldier'ı(Bucky) kovaladığı yerler ve Kaptan Amerika'nın en yakın arkadaşının ölümüne izin vermemesi gerçekten benim en çok beğenmdiğim sahnelerdi. Ülkemizde çıkan DVD versiyonunda Türkçe dublaj ve altyazı seçeneği bulunurken bluray versiyonunda Türkçe DUBLAJ ve ALTYAZI olmaması benim gibi arşiv yapan bir filmsever için soru işareti oluşturdu. Filmin Türkiye'de çıkan DVD fiyatı 25-30 TL arası ve Bluray fiyatı 50-60 TL arası.


Kültür-Sanat Haberleri

Yorum