Kartal - Pendik - Tavşanlı metro hattı açıldı

Hakan Ödemiş
1205 kere okundu

Türkiye

Kartal - Pendik - Tavşanlı metro hattı açıldı - Türkiye Haberleri

Kadıköy-Kartal Metro Hattı'nın devamı niteliğinde olan Kartal-Pendik-Tavşantepe Metro Hattı bu sabah saat 06.00 itibarıyla hizmete girmiş oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre 21.7 kilometrelik Kadıköy-Kartal Metro Hattı'nın devamı niteliğindeki 4,5 kilometrelik Kartal-Pendik-Tavşantepe Metro Hattı bu sabah saat 06.00 itibarıyla seferler başladı.

Metro hattı tüm istasyonda yürüyen merdivenli giriş-çıkışlar ile engelliler için asansörler olduğu metro hattı D-100 Karayolu güzergahında tüm istasyonda, kuzey ve güney taraflarda giriş-çıkışlar ve bu giriş-çıkışlar arasında alt geçitler yer alıyor.

Resmi açılış töreni daha sonra yapılacak olan Kartal-Pendik-Tavşantepe Metro Hattı hizmete alındığında; Sabiha Gökçen Havaalanı Metro Hattı ile Tavşantepe İstasyonu'nda, Metrobüs ile Ünalan İstasyonu'nda, Marmaray ile Ayrılıkçeşme İstasyonu'nda, Göztepe-Ataşehir-Ümraniye Metro Hattı ile Yenisahra İstasyonu'nda, Bostancı-Dudullu Metro Hattı ile de Kozyatağı İstasyonu'nda entegre olacak.

Etiketler: metro

Türkiye Haberleri

Yorum