Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı: Ülkede ticaret hareketli

0
23

Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Ahmed bin Casim bin Muhammed Al Sani, yaptığı açıklamada ülkeye uygulanan ambargoya rağmen Katar’da ekonominin halen canlı olduğunu ifade etti.

Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Ahmed bin Casim bin Muhammed Al Sani’den kritik bir açıklama geldi. Al Sani yaptığı açıklamada Körfez ülkelerinin uyguladıkları tüm ambargolara rağmen Katar ekonomisinin canlılığını koruduğunu söyledi.

Ülkenin Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’sının (GSYH) yüzde 70’inin petrol dışı sektörlerden sağlandığını kaydeden Ahmed, “Katar, LNG, GPL ve helyum gazlarının en büyük ihracatçısı. Bunun yanı sıra dünyada petrokimyanın en büyük ihracatçılarından biri.” dedi.

‘Projelerde aksama yok’

Ülkede yürütülen projeler hakkında da bilgiler veren Al Sani, “”Tüm alt yapı projeleri ile 2022 Dünya Kupası’na ilişkin tüm projelerin çalışmaları planlandığı üzere yürütülüyor, herhangi bir etkilenme söz konusu değil. Ham madde ve inşaat malzemelerinin akışını sürdürmek önemliydi. Statlardan birinin inşaatı birkaç hafta yani dünya kupasından beş yıl önce başladı.” diye konuştu.

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here