Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün son sağlık durumu nasıl?

Serhat Ramay
710 kere okundu

Yaşam

Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün son sağlık durumu nasıl? - Yaşam Haberleri

Mardin Derik İlçesi Kaymakam'lığına kayyum olarak atanan Muhammed Fatih Safitürk PKK'nın roketli saldırısında yaralandı. Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün son sağlık durumu nasıl?

Öğlen saatlerinde PKK'lı teröristler Mardin Derik ilçesi kaymakamlığına roketatarlı saldırı düzenledi. Saldırıda üç kişi yaralandı. Saldırıda yaralanan Muhammed Fatih Safitürk’ün son sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

MUHAMMED FATİH SAFİTÜRK'ÜN SON SAĞLIK DURUMU

Bölgeden gelen ilk bilgilere göre, PKK’lı teröristler tarafından kaymakamlık konutuna roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırının ardından lojmanda bulunan güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Bir süre olarak belediyeye kayyum olarak atanan Muhammed Fatih Safitürk’ün de yaralandığı bildirildi. Gelen ilk bilgilere göre Muhammed Fatih Safitürk’ün sağlık durumu iyi.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN KAYMAKAM AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Mardin'in Derik ilçesinde kaymakamlık binası yakınlarındaki roketaktarlı saldırıda yaralanan kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesine nakledildiğini bildirdi. Safitürk' ün ilk tetkik ve tedavisinin ardından gerektiğinde hazır halde bekletilen uçak ambulansla Ankara'ya naklinin planlandığı belirtildi..


Yaşam Haberleri

Yorum