Kemal Kılıçdaroğlu: Adalet için azimle yürüyeceğim

0
17

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nün beşinci gününde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yürüyüş eyleminde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden 69 yaşındaki Hasan Tatlı hakkında da konuşan Kılıçdaroğlu, “Çok üzgünüz. Adalet yolundaki ilk kaybımız. İnşallah, bundan sonra buna benzer bir olayla karşılaşmayız” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu için başlatılan ‘Adalet Yürüyüşü’nün beşinci günü başladı. Yürüyüşe başlamadan basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, inatla ve adaletle yürüyeceklerini ifade etti.

‘Biz herkes için adalet istiyoruz’

Adalete verdikleri önemi dünyanın öğrendiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Adalet hak ve hukuk birbirinden ayrılmaz kavramlar. Biz herkes için adalet istiyoruz. Herkes için hak, herkes için hukuk istiyoruz. Bunun için yürüyoruz. Kimseye zarar vermiyoruz. Kimseye kötü söz söylemiyoruz, yan bakmıyoruz. 80 milyonun bir arada kardeşçe, huzur içinde yaşamasını istiyoruz. Bize saldıranlar, eleştirenler; bizi kızdırmak isteyenler olabilir. Hepsinin canı sağ olsun. İnatla, kararla, azimle 80 milyona adalet için yürüyeceğim.” şeklinde konuştu.

‘Hasan Tatlı’ya rahmet diliyorum’

Adalet Yürüyüşü’ne katılan ve kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Hasan Tatlı hakkında konuşan Kılıçdaroğlu, “Çok üzgünüz. Adalet yolundaki ilk kaybımız. İnşallah, bundan sonra buna benzer bir olayla karşılaşmayız” diye konuştu.

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here