Kemal Kılıçdaroğlu: Bir şehidimiz var

Serhat Ramay
213 kere okundu

Türkiye

Kemal Kılıçdaroğlu: Bir şehidimiz var - Türkiye Haberleri

Konvoyu saldırıya uğrayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu çatışma bölgesinden ayrıldıklarını belirtti. Kılıçdaroğlu, saldırıda bir şehit verildiğini açıkladı.

Artvin'deki silahlı saldırıyla ilgili konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bölgede çatışan erlerimiz var. Benim açımdan kimsenin kaygılanmasına gerek yok. İyi durumdayız. Çatışma bölgesinden çıktık. Bir sorunumuz yok. İnşallah çatışma bölgesinde de güvenlik güçlerimiz açısından bir can kaybı olmaz" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyu Artvin’in Şavşat ilçesinden Ardanuç ilçesine gittiği sırada Yanıklı Köyü yakınlarında ateş açıldı. Kılıçdaroğlu'nun danışmanının verdiği bilgiye göre konvoy güzergahında çatışma çıktı. Kılıçdaroğlu güvenlik gerekçesiyle bir süre aracında bekletildi, ardından çatışma bölgesinden çıkarıldı. Kılıçdaroğlu programını iptal etti, Şavşat'a geri döndü.

CANLI YAYINA BAĞLANDI

Artvin'deki çatışma sonrası canlı yayına bağlanarak konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz yola çıktığımızda yolda bir çatışma olduğuna dair herhangi bir uyarı yapılmadı. Sanırım biz geçerken başladı. Araçtan çıkarılmadığımız için tam olarak anlayamadık. Çatışmanın kiminle yaşandığına dair bir bilgi vermediler. Benim açımdan sorun yok. Güvenlik güçleri çatışma bölgesinden beni çıkardılar. Karayolları binasındayım güvenlik önlemleri alındı. Bizim açımızdan kaygı yok, güvenlik güçleri açısından da olumsuz bir şey olmaz endişemiz bu” dedi.

1 ŞEHİDİMİZ VAR

Daha sonra A Haber'e canlı olarak bağlanan Kılıçdaroğlu, "Programımızı iptal etmedik. Belediye binamız yeni yapıldı, açılışına gideceğiz. Sayın İçişleri Bakanımız aradı, Jandarma helikopter gönderecek, programımıza devam edeceğiz. Bir terör eylemiyle karşı karşıya kalındı. Keşke ülkemizde terör olmasa. Allah'ın verdiği bir canımız var, o da bu memleket için feda olsun. Bir şehidimiz olduğu haberini aldık. Araçta uzun süre bekledik. Bu tür olaylarda geri adım atmamız söz konusu olamaz. Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile görüştüm, teşekkür ettim." dedi.


Türkiye Haberleri

Yorum