Kemal Kılıçdaroğlu ile Binali Yıldırım tartışması büyüyor

Serhat Ramay
180 kere okundu

Türkiye

Kemal Kılıçdaroğlu ile Binali Yıldırım tartışması büyüyor - Türkiye Haberleri

Kemal Kılıçdaroğlu ile Binali Yıldırım arasındaki demokrasi tartışması giderek büyüyor. Kılıçdaroğlu son olarak bugün twitter hesabından sert açıklamalar yaptı.

HDP vekillerinin ve Cumhuriyet yazarlarının tutuklanmasıyla CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Başbakan Binali Yıldırı arasında başlayan tartışma giderek büyüyor.

'PKK Binali Yıldırım Bey'e saldırmadı, bana saldırdı'

Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Yıldırım'ın "Ey Kılıçdaroğlu demokrasiye sahip çıkmak için teröre sahip çıkmayalım" diyen Binali Yıldırım'a twitter'dan yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu twitter hesabından şunları yazdı:

"PKK Binali Yıldırım Bey'e saldırmadı, bana saldırdı. Teröre ve teröristlere kucak açanlar, çadır mahkemeleri kuranlar sizsiniz!

"Hakimleri savcıları PKK'nın ayağına siz götürdünüz. FETÖ'yü besleyen, istedikleri her şeyi veren sizsiniz? Türkiye yönetilmiyor savruluyor!"

Tartışma nasıl başlamıştı?

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet yazarlarının ve HDP'li vekillerin tutuklanmasıyla ilgili Başbakan Binali Yıldırım'a "Sayın Yıldırım'a çok açık ve net çağrı yapıyorum. Demokrasiye sahip çıkınız, insan hak ve özgürlüklerine sahip çıkınız, medya özgürlüğüne sahip çıkınız! Cumhuriyet gazetesi ne yaptı? Bir yerlere bomba mı yerleştirdi? Yöneticileri FETÖ'yle işbirliği mi yaptılar? 'Benim dediğim gibi yazacaksın, benim dediğim gibi düşüneceksin, benim dediğim gibi konuşacaksın, davranacaksın' böyle anlayış demokrasilerde yoktur, o diktalarda vardır. Diktatörü de istemiyoruz" diyerek seslenmişti.


Türkiye Haberleri

Yorum