Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Sözcü gazetesine moral ziyareti

0
21

Sahibi Burak Akbay, internet sorumlu müdürü Melda Olgun, mali işler müdürü Yonca Kaleli ve 15 Temmuz’da Erdoğan’ın kaldığı oteli açık eden muhabir Gökmen Ulu hakkında FETÖ nedeniyle gözaltı kararı verilmesiyle CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu soluğu Sözcü gazetesinin Halkalı’daki binasında aldı.

Sözcü gazetesinin önünde basına açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Gazetelere baskın, gazetecileri tutuklama düşünülemez” diye konuştu.

Sözcü gerçek habercilik yapıyor

Kılıçdaroğlu, “Gazetecilerin gözaltına alınması, tutuklanması, gazeteler üzerine baskı kurulması, hiçbir demokrasinin kabul etmeyeceği bir olaydır. Sözcü bir halk gazetesi. Toplumun her katmanının dikkatle alıp okuduğu bir gazete. Baskılara boyun eğmeyen bir gazete. Dolayısıyla iktidarların pek de hoşuna gitmeyen bir gazete. Gerçek habercilik yapıyor. Onurlu, dik duruyor. Baskılara boyun eğmiyor.” diye konuştu.

Türkiye hak etmiyor

“Gazetecilerin gözaltına alınması, tutuklanması, gazeteler üzerine baskı kurulması, hiçbir demokrasinin kabul etmeyeceği bir olaydır. Bugün yaşadığımız olay, bir dikta yönetiminin, Türkiye’de hangi olaylara imza atabileceğini bize göstermiştir. Diktacılara ve onun emrindeki yargıçlara açık ve net söylüyorum, adalet dağıttığınız ölçüde saygınlığınız artar. Siyasi otoritenin talimatıyla karar almak, gazetelere el koymak, gazetecileri gözaltına almak, tutuklamak 21. yüzyılın Türkiyesinin hak etmediği bir olaydır.”

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here