Kemal Unakıtan hayatını kaybetti

Serhat Ramay
213 kere okundu

Türkiye

Kemal Unakıtan hayatını kaybetti - Türkiye Haberleri

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan 70 yaşında hayatını kaybetti. Unakıtan'ın cenazesi Süleymaniye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Süleymaniye Külliyesi’nde toprağa verilecektir'

Kemal Unakıtan bu sabah hayata gözlerini yumdu. 70 yaşındaki Kemal Unakıtan, sabah saatlerinde Acıbadem Maslak Hastanesi'nde vefat etti. 58, 59. ve 60. hükümetlerde Maliye Bakanlığı görevinde bulunan Unakıtan, 2009'da by-pass, 2013'te de böbrek nakli operasyonu geçirmişti. Başbakan Binali Yıldırım, Unakıtan'ın AK Parti davasının yılmaz bir neferi olduğunu belirterek, "Cenazesi yarın öğlen namazını müteakip, Süleymaniye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Süleymaniye Külliyesi’nde toprağa verilecektir" dedi.

Acıbadem Hastanesi'nde yaşamını yitirdi

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hayatını kaybetti. Bir süredir vücudundaki ödemler nedeniyle tedavi gören 70 yaşındaki Unakıtan, bu sabah Acıbadem Maslak Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Türkiye'de 3 dönem Maliye Bakanlığı yapan Kemal Unakıtan, tedavi gördüğü hastanede 70 yaşında vefat etti.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 58, 59. ve 60. hükümetlerinde Maliye Bakanlığı görevinde bulunan Unakıtan, 2009'da by-pass, 2013'te de böbrek nakli operasyonu geçirmişti.

Unakıtan'ın cenazesi hastaneden alınarak gasilhaneye götürüldü.


Türkiye Haberleri

Yorum