Kılıçdaroğlu'ndan cinsel istismar açıklaması

Oğuzhan Hacıoğlu
173 kere okundu

Türkiye

Kılıçdaroğlu'ndan cinsel istismar açıklaması - Türkiye Haberleri

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde meclise gelen cinsel istismar suçları hakkındaki genelge ile ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İl Başkanları Toplantısı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin 'Cinsel istismar' önergesi için, "5 yaşındaki çocuğa tecavüz edenlere af getiriyorlar. Sizde vicdan, ahlak yok mu? Düşünün 5-6 yaşında kız çocuğuna tecavüz edilecek. Tecavüzcüsü evlenirse affediliyor. Ahlaka bakın Allah aşkına" diye konuştu.

Tecavüze uğrayan kişinin tecavüzcüsüyle evlendiği takdirde suçun ortadan kalkacağını dile getiren Kılıçdaroğlu "ya o kız çocuğuna 5 kişi tecavüz etse ne olacak 1 kişi evlenecek diğerleri de serbest kalacak böyle şey olur mu" diye sordu.

Mecliste tartışmalara neden olan ve kamuoyunda "tecavüz genelgesi" olarak bilinen genelge sosyal medyada da gündem olurken Binali Yıldırım genelge ile ilgili yaptığı açıklamada "tecavüzcüler serbest kalmayacak bu CHP'nin çaprıtması" ifadelerine yer vermişti.


Türkiye Haberleri

Yorum