Kim Milyoner Olmak İster'de şoför'ü bilemeyen Deniz Fındık kimdir?

Serhat Ramay
632 kere okundu

Televizyon

Kim Milyoner Olmak İster'de şoför'ü bilemeyen Deniz Fındık kimdir? - Televizyon Haberleri

Kim Milyoner Olmak İster ardı bilgi yarışmasında şoför’ün doğru yazılışı bilemeyen Deniz Fındık kimdir? Bir üniversite öğrencisinin basit bir soruyu joker kullanmasına rağmen bilememesi alay onu alay konusu yaptı.

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi son sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Deniz Fındık'a sorulan soru ve alınan yanıt büyük şok yarattı. Dişçilik son sınıf öğrencisinin Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında kolay soruda elenmesi, eğitim sistemini de tartışılır hale getirdi. İşte Deniz Fındık kimdir sorusunun yanıtı ve yarışmada yaşananlar.

https://www.youtube.com/watch?v=-aRXnPCqfdY

Kim Milyoner Olmak İster’de şoför sorusu

Soru şuydu: Sürücü anlamında kullanılan kelimenin doğru yazılışı hangisidir?

Şıklar ise şu şekildeydi:

A. Şöför

B. Şoför

C. Şöfor

D. Şöfer

23 yaşındaki Deniz Fındık joker hakkını kullanarak lise arkadaşı Alp adındaki genci aradı. Kim Milyoner Olmak'ta sorunun ikilemde bırakan bir tarzı olduğunu söyleyen Deniz Fındık joker kullanmasına rağmen doğru yanıta ulaşamadı.

Kim Milyoner'de yarışan Deniz Fındık kimdir?

23 Yaşında bir dişçilik fakültesi öğrencisi. 3. sınıfta okuyor. Türkiye onu sürücü anlımanda kullanılan kelime olan şoför'ün doğru yazılışını bilememesiyle tanıdı. Doğru yanıtı bulamayan Deniz Fındık, bir de joker kullanıp doğruya ulaşamadı. Bu dakikadan sonra Deniz Fındık Türkiye'nin gündemine oturdu. Üniversite öğrencisi olmasına rağmen basit bir soruyu yanıtlayamamaması kıyasıya eleştirildi.


Televizyon Haberleri

Yorum