Kırsalda kitap okumanın önemine dikkat çektiler

Özgür Bülbül
302 kere okundu

Kültür-Sanat

Kırsalda kitap okumanın önemine dikkat çektiler - Kültür-Sanat Haberleri

Muş Gençlik Meclisi tarafından yürütülen ‘Okumuş Gençlik’ projesi kapsamında Muş merkeze bağlı Kızılağaç Beldesinde 7’den 70’e kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi.

Muş Gençlik Meclisi üyeleri, gönüllü gençler ve üniversiteli öğrencilerden oluşan bir topluluk, merkeze bağlı Kızılağaç Beldesindeki vatandaşlarla bir araya gelerek bir saatlik kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi. Okuma etkinliğine yaşlılarda ilgi gösterdi.

‘7’DEN 70’E HERKESLE OTURUP KİTABIMIZI OKUYORUZ’

Muş Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Deniz Koçmen, kitap okumanın önemine dikkat çekmek için böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade etti. “Muş Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak okumuş gençlik projesini yürütmekteyiz. Geçen hafta bilindiği üzere okumuş gençlik projesini 1. ayağını gerçekleştirdik. Bu haftada Kızılağaç Beldesinde okumuş gençlik projesinin devamını getirmekteyiz. Okumuş gençlik projesinde kitap okumanın önemini, farkındalığını yaratmak amaçlı kahvehanelerde ve kıraathanelerde gönüllü gençlerimizle birlikte kitap okumanın önemini belirtmek amaçlı bir saatlik kitaplık okuyoruz. Bu okuma çerçevesinde Kızılağaç Beldesinde de yoğun bir talep oluştu. Bu talep doğrultusunda 7’den 70’e herkesle beraber kahvehanelerde oturup kitabımızı okuyoruz. Kitap okumanın aslında günümüz itibariyle ne kadar önemli olduğunu ve yeni fikirler, yeni hayal güçlerini geliştirmek amaçlı bir araya geldik. İlgi ve alakalarından dolayı Kızılağaç Beldesi halkına ve belediye başkanına da teşekkürlerimizi sunarız. Kırsal kesimlerde kitap okumanın önemine vurgu yapmak için böyle bir girişimde bulunduk. Yerel halkımızdan da bayağı olumlu tepkiler aldık. Çünkü kitap okumanın bölgemizdeki ve ilimizdeki önemini vurgulamalıyız. Projelerimiz sürdüreceğiz. Amacımız faydalı projelere imza atabilmektir.” diye konuştu.

Etkinliğe katılan üniversiteli öğrenciler ise çocuklarla buluştukları için keyifli olduklarını ifade ederek, çocuklar, gençler ve belde vatandaşlarıyla birlikte güzel bir etkinlik geçirdiklerini kaydettiler.

Kitap okuma etkinliğinin ardından çocuklara kırtasiye malzemeleri dağıtıldı. Etkinliğe katılanlar çay ikramının ardından hatıra fotoğrafı çekildi.

Etiketler: muş

Kültür-Sanat Haberleri

Yorum