Klavyeni kap gel! Gençler zabıt katipliği sınavında

Serhat Ramay
232 kere okundu

Türkiye

Klavyeni kap gel! Gençler zabıt katipliği sınavında - Türkiye Haberleri

3 dakikada 90 kelime yazma üzerine kurulu zabıt katipliği sınavı için binlerce kişi Gaziantep'teki adliyeye koştu. Binanın kapısında binlerce kişiden oluşan uzun kuyruklar oluştu.

Adalet Bakanlığı’nın Gaziantep’ten alınacağını duyurduğu 190 zabıt katibi için tertip edilen sınava 3 bin 800 kişi girince, adliye önünde uzunluğu yaklaşık 1 kilometreyi bulan kuyruk oluştu.

Adalet Bakanlığı’nın Türkiye genelinde 1560 sözleşmeli, 23 kadrolu zabıt katibi alacağını duyurmuştu. Sınava müracaat eden 3 bin 800 kişi sınav için çağrılınca, gençlerden oluşan kuyruk bir kilometreyi bulmuştu.

Gaziantep'te zabıt katipliği sınavı

Sabahın erken saatlerinde Gaziantep adliyesi önüne gelen binlerce kişi, sınava girebilmek için saatlerce sıranın kendisine gelmesini bekledi.

3 DAKİKADA 90 KELİME YAZMAK ZORUNDA

Sınava girmeye hak kazanan 3 bin 800 kişi, çıkacakları komisyon önünde 3 dakikada 90 kelime yazması istenecek. İstenen sayıyı tutturan yada üstüne çıkmayı başaran 600 kişi belirlenecek. Daha sonra sözlü sınava tabi tutulacak. Mülakatı kazanan 190 kişi, zabit katibi olarak göreve başlayabilecek.


Türkiye Haberleri

Yorum