Kredilerde Yapılandırmada 2016 yılı

Hakan Ödemiş
272 kere okundu

Ekonomi

Kredilerde Yapılandırmada 2016 yılı - Ekonomi Haberleri

Sonunda birçok farklı kredi kartı ya da kredi borcu olan insanlara müjde geldi. Tüm bu durumlar açısından birçok farklı bankanın altında büyük bir borç yüküne giren birçok kişi ya da kişiler adına son derece uygun bir taksit yapılandırma fırsatı geldi.

Devlet ile ve aynı zamanda kendi aralarında da bir anlaşmaya varan birbirinden farklı bankalar bu konuda borcu olan her müşteri adına borçlarını yeniden yapılandırma fırsatını getirmiş durumdadır. Bunun için de tek yapılacak olan çok geç kalmadan biran önce kredi yapılandırma hizmeti adına ilgili bankaya gitmek ve biran önce bu tür bir fırsattan yararlanmaktır. Yapılan bir başka açıklamaya göre bu hizmetten yararlanacak olan birçok değişik insan bu noktada 72 aya kadar varan vade seçenekler ile borçlarını ödeme fırsatlarına erişebilecek. Tabii bunun için de bir takım koşullar söz konusudur.

Maddi Durum Önemli

Bunlardan biri hiç şüphesiz bu tür bir fırsattan yararlanacak olan kişi ya da kişilerin maddi durumlarıdır. Eğer bir kişinin maddi durumu iyi ise o zaman bu duruma göre taksitlendirme fırsatlarının tümünden yararlanabilmektedir. Genel olarak bu yapılandırmadan elbette her ne kadar herkes yararlanıyor olsa da yine de bu durum kişi ya da kişilerin maddi durumlarına göre de bir takım farklılıklar yaratmaktadır. Bundan farklı olarak iki değişik seçenek ile tüm kredi kartı ya da kredi borçlarını ödeme fırsatı sunulmuş durumda. Bunlardan biri alınacak olan bir ihtiyaç kredisi ile tüm borçlar bir araya getirilerek tek seferde ödemek ve alınan krediyi de tek bir potada ödeyip eritmektir Bir diğer durum ise bu taksitlendirme hizmetinden faydalanarak tüm borçlar yine tek bir noktada birleştirilip son derece rahat bir şekilde ödeme fırsatıdır. Evlilik kredisi yapılandırma yine çok kolay.

Faizler

Bunun yanı sıra ayrıca bir de bir başka açıklamaya göre bu yapılandırma adına sunulacak olan faizler de aşağı yukarı belirlenmiş vaziyette. Bunun için de ortalama olarak % 2,5 gibi bir faiz uygulamasına gidileceği söylenebilir. Bununla birlikte ayrıca bir de kredi kartı yapılandırma ya da kredi borçları yapılandırmada birçok farklı bankadan birden fala kredi kartı ya da kredi borcu var ise o zaman tüm bu borçlar da yine bir araya getirilerek ödeme imkânı sağlanabilmektedir. Fakat eğer tek bir bankadan kredi kartı ya da bir takım kredi borçları var ise o zaman da tüm o borçlar hangi banka ile ilgili ise o zaman sadece o bankaya gidilerek ilgili borçlar hakkında bir yapılandırma yapılabilir.

Bunun yanı sıra yani farklı bir bankaya giderek diğer banka adına her hangi bir taksitlendirme işlemi kari suret ile yapılamazsa. Birçok farklı kredi kartı ya da kredi borcu mağduru olan kişi ya da kişiler adına bu fırsat tüm borçlardan kurtulmak adına en işe yarar seçenek olarak ön plana çıkmaktadır.


Ekonomi Haberleri

Yorum