Kurtlar Vadisi Pusu'da Boğaziçi Köprüsü de havaya uçurulmuş

Serhat Ramay
881 kere okundu

Televizyon

Kurtlar Vadisi Pusu'da Boğaziçi Köprüsü de havaya uçurulmuş - Televizyon Haberleri

Son dönemde skandallarla adı anılan Kurtlar Vadisi Pusu ile ilgili şok bir gelişme daha yaşandı. 15 Temmuz darbe kalkışmasından önce dizide Boğaziçi Köprüsü'nün havaya uçurulduğu sahne yer almış. Kurtlar Vadisi Pusu ile FETÖ kelimeleri artık aynı satırda yan yana yazılıyor.

Ünlü oyuncu Ertan Saban’ın Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde hayat verdiği Gölge’yi karakteri 15 Temmuz darbe girişiminden önce Boğaziçi Köprüsü’nı havaya uçurmaktan söz ediyor. Hızını alamayarak İstanbul’daki üç köprüyü de havaya uçuracağını söylüyor.

Kurtlar Vadisi Pusu'da Boğaziçi Köprüsü havaya uçuruldu

Söylemezsem Olmaz'ın ifşa ederek yeniden gündeme taşıdığı sahne 15 Temmuz darbe kalkışmasından sadece bir ay önce çekildi. Bu yönüyle de hayli ilginç. Sahnede Babil Kralı olmak isteyen Gölge, Boğaziçi Köprüsü'nü havaya uçuruyor. Bu sahne özel efektlerle desteklenmiş. Diziyi izleyen milyonlarca kişi Boğaziçi Köprüsü'nün havaya uçuruluşu, patlayışını görüyor. Hatırlanacağı gibi Boğaziçi Köprüsü 15 Temmuz darbesine karşı direnişin sembolü olmuştu. Şehit olan demokrasi şehitlerinin hatırasına olan saygıdan ötürü de köprünün adı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştirildi.

İlk olarak bir mezarlık sahnesinde, Erdoğan isminin mezar taşına yazılması masaya yatırıldı. Polat Alemdar'ın olduğu sahnede neden Erdoğan isminin mezar taşına yazıldığının sorusu bir türlü yanıtlanmadı. Dizide ezanın tersten okunması da çok tartışıldı. Polat Alemdar'ın havrada çekilen sahnesinde ezanın tersten okunması hafızalara kazındı. Son olarak dizinin en kötü karakteri olan İskender'in kullandığı arabanın plakasının hem RTE hem de 321 olması oldukça manidar bulundu. Söylemezsem Olmaz programının bugünkü bölümünde yine ilginç bir sahne ortaya çıkarıldı. Boğaziçi Köprüsü'nün patlatılarak havaya uçurulduğu sahne gündeme geldi.

Bütün bu yaşananlar Kurtlar Vadisi Pusu dizisiyle FETÖ kelimelerinin aynı satırda, aynı başlıkta, aynı manşette yer almasına neden oluyor.


Televizyon Haberleri

Yorum