Kusursuz makyajla karşınızda BMW M4 Convertible

Serhat Ramay
201 kere okundu

Teknoloji

Kusursuz makyajla karşınızda BMW M4 Convertible - Teknoloji Haberleri

BMW mükemmele yakın bir tasarımla M4 Convertible ile büyüledi. Bu makyaja bayılacaksınız.

BMW’nin Convertible ligindeki temsilcilerinden olan M4 Convertible‘a Vorsteiner ekibi tarafından yapılan modifiye sonrası ortaya kusursuza yakın bir tasarım ortaya çıktı.

Vorsteiner ekibi BMW, Mercedes, Porsche gibi üreticilerin önemli modellerine modifikasyon sağlayıp tasarım geliştirmesi yapan önemli bir şirket. Bu ortaklığın en yeni ürünlerinden biri ise BMW M4 Convertible oldu. M4’ün fabrikasyon sürümüne ek olarak, daha bol karbonfiber parçaların, M4’ün aerodinamiğine pozitif etki sağladığı söylenebilir.

Neler değişti?

Araca ilk bakıldığında göze çarpan parçaların ön tarafta konumlandırılan ve rüzgarı ilk karşılayan alt spoiler ve arka taraftaki difüzör olduğu görülüyor. Bunların yanında aracın mat siyah rengini tamamlayan özel tasarım lastik-jant kombinasyonunu da göz ardı etmek mümkün değil. Tüm bu parçalar M4’ün ağırlığına pozitif katkılarda bulunarak aracın yüklerinden kurtulmasında önemli rol üstleniyor. Gerek tasarımsal eklentiler gerek aracın aerodinamiğinin rahatlatılmasındaki tek amacı maksimum performans!

Motorunda değişiklik yok ama...

Aracın fabrikasyon çıkış olan motorun üstüne herhangi bir ekleme yapılmadığını görülüyor. Ancak aracın gövdesine yapılan eklemeler ve aerodinamiğin pozitif ivmelenmesi M4 Convertible’ın 0-100 değerinde iyileştirme sağlıyor. Aracın fabrikasyon değeri olan 4,5 saniyenin yapılan değişimlerden sonra 0.4 saniye iyileşerek 4,1 saniyeye çekildiği görülüyor.

M4 Convertible’ın kaputunun altında425 beygir güç üreten çift turbo beslemeli 3,0 litrelik motor görev yapıyor. Aracın maksimum sürati ise 250 km/s olarak göze çarpıyor.


Teknoloji Haberleri

Yorum