Kweuke için Erdoğan devrede

Metehan Nazlı

Çaykur Rizespor

Kweuke için Erdoğan devrede | Futbol - Çaykur Rizespor Haberleri

ABD'deki eşinin kaza geçirmesi ve iki çocuğunun kazada can vermesinin ardından Rizespor'un golcüsü Kweuke'nin Amerika'ya gitmesi için devlet harekete geçti.

Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman yaptığı açıklamada Kweuke'nin eşinin geçirdiği trafik kazası sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bakanlar, milletvekilleri, kulüp başkanları, futbolcular ve Rize şehrinin oyuncuya destek için mesajlar gönderdiğini belirterek, oyuncunun acısını paylaşan tüm Türkiye'ye teşekkür etti.

Karaman, kazanın ticari takside meydana geldiğini belirterek, "Eşinin komadan çıktığı haberini aldık. Önemli olan oyuncumuzun biran önce eşini görebilmesi. Eşi de yaralı olduğu için gelemiyor. Dışişleri Bakanlığımıza çok teşekkür ediyoruz. Olayla yakından ilgileniyorlar. Kulüp başkanı ve yöneticilerimizde oyuncunun vize işlemleri için çalışıyor. Burada ABD Büyükelçiliği'ne de büyük görev düşüyor. Oyuncumuz biran önce Amerika'ya giderek eşini görmek istiyor. Vize sorunu halledilmek üzere. Kweuke ABD'ye eşinin yanına gidecek." dedi.


Çaykur Rizespor Haberleri

Yorum