Lara Sanders'a şok

Metehan Nazlı
172 kere okundu

Spor

Lara Sanders'a şok - Spor Haberleri

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Milli Takım'ın oynayacağı Romanya ve Bosna Hersek maçının kampına katılmayan Lara Sanders’a 4 maç ceza men cezası verdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu, A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın Romanya ve Bosna Hersek oynayacağı maçlar için düzenlediği kampa katılmaması nedeniyle oyuncuya 4 maç ceza verdi. TBF resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada oyuncunun 4 maç sahalardan men cezası aldığı bildirildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun yaptığı açıklama şu şekilde:

Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü sporcusu Lara Sanders’ın eylemine uyan Disiplin Yönergesi’nin 27. ve 56. maddeleri gereğince –idari tedbirli olarak oynamadığı/oynamayacağı takip eden müsabakada infazdan mahsubu yapılmak üzere- 4 müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasına, 2. Para cezası verilmesi halinde Basketbol Disiplin Yönergesi’nin 51. maddesi çerçevesinde 30 gün içinde ödenmesi gerektiği ile 3289 sayılı Spor Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 9/A maddesi gereğince kararın bildirilmesinden itibaren 10 gün içerisinde Tahkim Kurulu nezdinde gerekçeleri belirtilerek yazılı itirazda bulunulabileceğinin bildirilmesine oy birliği ile karar verildi.


Spor Haberleri

Yorum