LG G5 için Android 7.0 Nougat programı başladı

Alaattin Han
215 kere okundu

Teknoloji

LG G5 için Android 7.0 Nougat programı başladı - Teknoloji Haberleri

LG, Android 7.0 Nougat güncellemesi için kolları çalışmalarını sürdürüyor. Şirket ilk olarak G5 için Android 7.0 önizleme programı başlattı.

6 Eylül tarihinde tanıtılacak LG V20 akıllı telefonun Android 7.0 sürümüyle çıkış yapacağı LG yetkililerce kısa süre önce resmen açıklandı. Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle çıkış yapacak ilk akıllı telefonun LG V20 olacağını söyleyebiliriz.

LG’nin Android 7.0 sürümüyle ilk tanışan akıllı amiral telefonu ise G5 oldu. Şirket, Güney Kore’de LG G5 için Android 7.0 Nougat önizleme programını başlattı.

LG U+ operatörü tarafından belirlenen şanslı 2 bin kullanıcı yaklaşık bir ay boyunca LG G5 telefonlarında Android 7.0 işletim sistemini test etme şansı yakalıyor. Kullanıcılar bu süre zarfında deneyimlerini ve güncelleme sonrası sistemde beliren hataları rapor ederek geribildirimler sağlayabilecekler.

LG, önizleme programı sayesinde nihai aşamada G5 kullanıcılarına hatasız ve kararlı bir güncelleme sunmayı planlıyor. Güney Koreli kullanıcılar Google Play Store’dan LG OS preview uygulamasını indirerek önizleme programına katılabilecek.

LG G5 Android 7.0 güncellemesinin Eylül sonunda dünya genelinde dağıtıma sunulması tahmin ediliyor. LG G5’in ardından güncellemeyi alacak diğer modeller ise LG V10 ve LG G4 olacak.


Teknoloji Haberleri

Yorum