LG, G5 Koreli şirketi fena vurdu

Alaattin Han
195 kere okundu

Teknoloji

LG, G5 Koreli şirketi fena vurdu - Teknoloji Haberleri

Güney Koreli teknoloji devi LG, son amiral gemisi cebi G5'ten çok şeyler bekliyordu. Ama görünene göre işler, hiç de beklendiği gibi gitmedi.

LG, kısmi modüler tasarımlı cep telefonu G5'e büyük umutlar bağlamış ve tüketicilerin bu telefona büyük ilgi göstereceğini planlamıştı. Ancak akıllı telefon dünyasında işler, pek de öyle umutlara cevap verecek cinsten gitmiyor. Örneğin Microsoft'un Nokia'nın cihaz ve servisler departmanını satın aldıktan sonra Lumia'ların hüsrana uğraması ve öte yandan BlackBerry'de işlerin kötü giderek, şirketin işletim sistemi konusunda önemli bir karar verip Android'de karar kılması buna yalnızca iki basit örnek olarak gösterilebilir.

LG, G5 Koreli şirketi fena vurdu


LG, bu yılın başında ilk çeyrekte 13.5 milyon akıllı telefon sevkiyatı yapmış, bu oran geçtiğimiz yıla göre yüzde 9 oranında düşüşe neden oldu. 2016'nın üçüncü çeyreğine geldiğimizdeyse zarar ortaya çıktı. LG'nin mobil tarafından gelen açıklamaya göre 381 milyon dolar zarar ettiği yönünde. Bunun da büyük sorumlusu kuşkusuz satışları kötü giden G5 modeli.

LG bu yıl 13.5 milyon akıllı telefon sevkiyatı yaptı


Elbette diğer departmanlarında işlerin yolunda gitmesi, şirketin mobil tarafta da yoluna devam edeceği tahmin ediliyor. Öte yandan LG'de gözler şimdi V20'den gelecek satışlara çevrilmiş gibi.

Etiketler: lgg5

Teknoloji Haberleri

Yorum