LG kablosuz şarj aletini tanıtmaya hazırlanıyor

Alaattin Han
157 kere okundu

Teknoloji

LG kablosuz şarj aletini tanıtmaya hazırlanıyor - Teknoloji Haberleri

GÜney Koreli teknoloji devi LG, 15W güç ile çalışan bir kablosuz şarj aleti piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Kablosuz şarj desteğini telefonlarına eklemeye çoğu büyük firmadan önce G3 ile başlayan LG, şimdi de 15W gücünde bir kablosuz şarj aleti ile gündeme bomba gibi geliyor.

Mart ayında bir kablosuz şarj aleti üzerinde çalıştıklarını ve bu ürünü hem otomobil hem de diğer ortamlar için geliştirdiğini söyleyen LG, sıkı çalışıp bu aksesuarı geliştirmiş gibi görünüyor.

LG’nin kablosuz şarj adaptorö 30 dakikada %50 şarj yapabiliyor

WPC destekli tüm cihazlarda çalışacak olan aksesuar, bu cihazları 15 Watt’lık bir güçle şarj etmesi bekleniyor.

Son zamanlardaki akıllı telefon patlama olayları ile iyice hassaslaşılan sıcaklık konusu da bu aksesuarda özellikle dikkat edilen bir konu oylarak göze çarpıyor. Cihazın üzerinde bulunan sensörler ile telefonun sıcaklığını sürekli izleyen aksesuar, belirli bir sıcaklık noktası aşıldığında şarjı bir süre durdurup cihaz soğuduğunda sonra tekrar şarj işlemine devam ediyor.

LG kablosuz şarj aletini tanıtmaya hazırlanıyor

15 W gibi bir güce sahip olan şarj cihazı, LG’nin açıklamasına göre 30 dakikada %50 şarj kapasitesini dolduracağını öne sürüyor. Dolduracağı bataryanın kapasitesiyle ilgili bir bilgi vermeyen firmanın ürününün kapasitesini piyasaya çıktığı zaman anlayabileceğiz.

LG kablosuz şarj aletinin bu ay içinde herhangi bir gün Amerika, Avrupa ve Avustralya’da çıkacağı söyleniyor. Fiyat konusu ise henüz belli değil.

Etiketler: lgşarj aleti

Teknoloji Haberleri

Yorum