LG Türkiye'den açıklama

Alaattin Han
269 kere okundu

Teknoloji

LG Türkiye'den açıklama - Teknoloji Haberleri

Güney Koreli teknoloji devi LG ,Türkiye'den çekiliyor mu iddialarından sonra LG Türkiye'den açıklama geldi.

Türkiye'de LG'nin operasyonel olarak değişikliklere gideceği, bu değişikliklerin içerisinde Türkiye ofisinin kapatılması ve ürün satışlarının distribütör üzerinden gerçekleştirilmesi gibi ciddi söylentiler iddia ediliyordu.

LG Türkiye'den açıklama

"LG Electronics Türkiye olarak, son zamanlarda ülke koşullarındaki değişikliklere adapte olmak amacıyla bazı yapısal değişimler gündeme gelmiştir. Ancak bu kesinlikle, LG Türkiye’nin, Türkiye pazarından çekilmesi anlamına gelmemektedir.

LG, Türkiye pazarının 3 kıtanın merkezinde bulunması ve kaliteli işgücüne sahip olması sebebi ile çok önemli olduğunu bilmekte; bu yönde yatırımlarını artırarak faaliyetlerini devam ettirmektedir. Bu konudaki ciddiyetimiz, 2017 Ocak ayında gerçekleştireceğimiz yatırımlar ile de anlaşılacaktır.

LG Electronics’in Türkiye operasyonlarını sona erdireceği yönünde çıkan bazı asılsız haberlerin aksine, LG olarak Türkiye’deki operasyonlarımıza hız kesmeden devam edeceğimizi kamuOyunun bilgisine sunarız."

2017 yılında LG tarafında operasyonel değişiklikler olacak

LG tarafından yapılan açıklamaya bakıldığında 2017 yılında LG tarafında operasyonel değişiklikler olacak. Fakat bu değişiklikler hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı. Operasyonel değişimlerin kapsamını henüz bilinmiyor. Açıklamaya göre 2017 yılının başında ne gibi değişikliklerin yapılacağı kesin olarak netleşecek.

Etiketler: lgelectronics

Teknoloji Haberleri

Yorum