Mahmut Tuncer'den İbrahim Tatlıses'e isot oyunu

Oğuzhan Hacıoğlu
244 kere okundu

Magazin

Mahmut Tuncer'den İbrahim Tatlıses'e isot oyunu - Magazin Haberleri

Ünlü türkücü Mahmut Tuncer bugün Yılmaz Morgül'ün yeni programı Mutlu Günler Türkiye'ye katılarak İbrahim Tatlıses ile ilgili bir anısını anlattı.

1986 yılında kötü geçen bir mevsimin ardından Türkiye'de biber ve isot konusunda kıtlık yaşandığını anlatan Mahmut Tuncer, kendisinin önceden saksıya ektiği bir isot biberini sakladığını ifade etti. İbrahim Tatlıses ile buluştuklarında ünlü türkücüye isotun kıtlığından yanan Mahmut Tuncer "İbrahim abi isotu o kadar özledimki şimdi biri çıksa getirse 100 Mark vereceğim" diyerek İbrahim Tatlıses'e göndermede bulunmuş.

İbrahim Tatlıses'in de kendisi kadar acıyı çok sevdiğini ifade eden Mahmut Tuncer, Tatlıses'in "ben 200 Mark vereceğim ama yok" dediğini dile getirdi. Bunun üzerine saksıda ektiği isot biberini çıkaran Mahmut Tuncer, biberi İbrahim Tatlıses'e uzattığını ve o anda ünlü türkücünün büyük şaşkınlık yaşadığını belirtti.

YEMİN ETTİ 1 BİBERE 200 MARK ÖDEDİ

Yemin ettiği için 1 bibere 200 Mark veren İbrahim Tatlıses, Tuncer'den biberi satın almak zorunda kalmış. İbrahim Tatlıses'e 1 biberi dönemin Alman parası olan 200 Mark'a sattığını ifade eden Mahmut Tuncer, programın sunucusu olan Yılmaz Morgül'den de övgü aldı.

Morgül, Mahmut Tuncer'in küçük yaşlardan beri çalıştığını ve kendi parasını kazandığını ifade ederek Tuncer'in para konusunda aklının çok iyi çalıştığını dile getirdi.


Magazin Haberleri

Yorum